Smoothie – ten najlepší štart dňa

Správny štart dňa by mal byť sprevádzaný dobrou dávkou vitamínov. Navyše je všeobecne známe, že dopoludnia by sa malo jesť iba ovocie, zelenina až popoludní. Preto sa nie je čomu diviť, keď mnoho ľudí k svojej raňajkách pripoja aj veľmi obľúbené smoothie. Smoothies nápoje sú vitamínovou bombou, ktorú by si mal denne robiť každý z nás, a to už z toho dôvodu, že sa naša imunita posilní naozaj nevýslovne veľkým tempom. 

Medzi najobľúbenejšie smoothie nápoje patria predovšetkým tie exotické verzie. Mango alebo avokádo sa radí medzi hlavné ingrediencie, ktoré sa dávajú do najčastejších nápojov. Samozrejme existuje veľa ďalších verzií aj s nie moc známymi surovinami. Pozrite sa na tie najobľúbenejšie a začnite dopĺňať aj vy potrebné vitamíny pomocou týchto skvelých drinkov. 

Banánová verzia je úplná klasika 

Medzi klasické recepty patria prevažne banánová podoba. Veľa ľudí len rozmixuje banán s mliekom a tým končí všetky svoje snaženie. Lenže ono to nie je len týchto ingredienciách. Aby ste docielili tej správnej chuti, pridajte do mixéra ešte dve lyžice ovsených vločiek, lyžičku vlašských orechov a potom trošku škorice. Toto je to pravé banánovej smoothie so všetkými výživovými hodnotami! 

Poznáte acai? Skúste acai smoothies! 

Exotické nápoje sú veľmi obľúbené. Veľa ľudí dokonca experimentuje s exotickými plodmi. Ak ale chcete dosiahnuť ešte trošku iné zmeny a chcete vyskúšať trošku inú dávku exotiky, vyskúšajte drink s tzv. Acai. Všetko pripravíte inak z bežných surovín, teda z dvoch banánov, vody z kokosu, pridáte trošku mandlí podľa chuti a potom acai prášok, ktorého postačí len lyžička. 

Aj letná verzia sú veľa známe 

Tieto nápoje sú najobľúbenejšie najmä v lete, pretože kocka ľadu vždy dodá ten správny šmrnc. Väčšinou sa robia také drinky, ktoré obsahujú veľké množstvo vody, teda pitný režim vďaka nim dodržíte vážne usporiadane. Najviac si polepšíte vtedy, kedy si rozmixujete vodu s uhorkou alebo s avokádom. Tieto dve suroviny totiž obsahujú naozaj veľa vody, vďaka ktorej nebudete vyprahnutí, a dehydratovaný stav nebude vaším problémom.