Prečo vycestovať do Dominikánskej republiky

Plánujete dovolenku? Vycestujte do Dominikánskej republiky. Je to ostrov bielych piesočných pláží a špičkových rezortov. Okrem toho sa tu nachádzajú aj horské oblasti, exotické parky a pamiatky UNESCO. 

ustálené klíma 

Vďaka príjemnému a ustálenému klíme môžete Dominikánsku republiku navšítivit v ktoromkoľvek ročnom období. Priemerná teplota vzduchu zostáva na 28 stupňoch Celzia a teplota vody neklesá pod 26 stupňov. 

Je lepšie sever alebo juh? Ťažko povedať! 

Dominikánska republika sa rozkladá na približne dvoch tretinách ostrova Hispaniola a je druhou najväčšou krajinou Karibiku. Severné pobrežie je obmývané Atlantickým oceánom a jeho pláže majú zlatistý piesok. Naopak južné pobrežie je typické pre svoje biele piesočné pláže. 

Na severe krajiny môžete vyskúšať športy ako je kiteboarding a windsurfing. Veľmi populárny je tu tiež potápanie a šnorchlovanie. Morský národný park na južnom pobreží nazývaný La Caleta skrýva bohatstvo podmorského života. A zďaleka nie je jediný – za návštevu stojí tiež rybárska dedinka Bayahibe alebo ostrovy Saona a Catalina v národnom parku Del Este. 

Pláže kam sa pozrieš 

Dominikánska republika je známa predovšetkým pre svoje nádherné a rajskej pláže. Je ich nespočetné množstvo a medzi tie najkrajšie a najpopulárnejšie patria pláže v letovisku Punta Cana – Bávaro. Ďalej Boca Chica a Juan Dolio oslní tých menej náročných cestovateľov. V Dominikánskej republike sa nachádza aj pláž, ktorá je zapísaná na zozname UNESCO – jedná sa o pláž Santa Domingo, ktorá Leri len 30 kilometrov od Boca Chicha. 

Okrem pláží patrí medzi prednosti ostrova tiež vodopády, hory (Cordillera Central uchváti aj tých, ktorí horám inak moc neholdujú), národné parky, soľné jazero a dokonca aj púštne duny.