Ako vymaľovať spálňu?

Pri zariaďovaní vašej domácnosti sa väčšinou rozhodujete, ako celú domácnosť vlastne zariadiť, čo kúpiť, ako vymaľovať. Je to zrazu obrovský zodpovednosť, pretože si uvedomíte, že v takom príbytku potom budete musieť žiť ďalších niekoľko rokov. Väčšinou ľudia nepatria k tým vyšším triedam, ktoré si môžu zavolať maliara každý deň, preto najviac záleží na tom, ako si necháte miestnosti vymaľovať.

Samozrejme sa musíte rozhodovať aj podľa aktuálnych trendov. Rozhodujete sa taky podľa doplnkov, ktoré mnohokrát už máte pokoupené, premýšľate nad kombináciou daných farieb, či urobíte či neurobíte nejaký kontrast v domácnosti. Väčšinou si toto rozhodovanie vezmú do rúk ženy, ktoré nemajú záujem o to, aby sa im partner do niečoho vôbec motal. Bohužiaľ si však potom neuvedomujú, že pomoc potrebujú, pretože sú nerozhodné.

Teda ak ste žena a potrebujete pomôcť napríklad s maľovaním spálne, potom vám prinášame pár tipov na farby, ktorými by ste mali a nemali spálňu vymaľovať.

Ktoré farby sú povolené?

Najlepšie farbou je rozhodne biela. Tá je dnes moderné. Jednoduché, jednotvárne a hlavne neutrálne farby sú dnes štýlové, pretože k nim môžete doladiť úplne všetko. K bielej sa hodí akákoľvek farbička. Najčastejšie sa kombinuje s čiernou alebo s červenou, ale nebojte sa dnes ani šedej. Práve šedá farba je ďalší z tých populárnych farieb. Samozrejme nevymalujte si sivo celú spálňu, ale napríklad len časť steny, aby ste nakoniec nemali spálni príliš tmavú.

Ktoré farby sú tabu?

Viac tipov vám ale prinesieme hlavne teraz, keď sa budeme zameriavať na farby, ktoré sú tabu. Rozhodne je tabu vymaľovať si celú miestnosť červenou farbou. Červená vás nenechá spať, nie je erotická a romantická, ako si mnoho ľudí myslí, ale je naopak agresívny. Čierna farba vo vás zase vyvolá depresie a hlavne bude miestnosť veľmi tmavá. Všeobecne by ste sa mali vyvarovať hlavne pestrým farbám, pretože pestré vás nenechajú v pokoji. V spálni je nutné, aby ste mali vymaľovanie, ktoré vo vás neprebúdza pocity a nechá vás úplne v pohode, v pokoji odpočívať.