Zdravé trendy, ktoré ovládli tento rok

Máme za sebou pomerne krušný rok. Aj keď sme sa domnievali, že ten minuloročný nič nepredčí, opak bol pravdou. Pre mnohých bol najmä po zdravotnej stránke nešťastným. A práve naše zdravie sa veľkou mierou podieľalo na vytvorení akýchsi výživových, zdravotných trendov, ktorými sme sa tento rok riadili a riadiť sa nimi pravdepodobne aj v nadchádzajúcich rokoch budeme. O čom konkrétne hovoríme a ako si nimi posilňujeme svoju zdravotnú stránku?

Posilňovanie imunitného systému

Pravdepodobne za to mohla koronavírusová pandémia, ktorá ešte stále trvala aj tento rok. Došlo totiž k veľkej snahe o posilnenie imunitného systému. Vsádzali sme predovšetkým na vitamín C, ktorý z ľudského organizmu utváral nepriestrelné rytierske brnenie, ktoré nepustilo ani jeden vírus a ani jednu baktériu. Síce sme siahali skôr po citrónoch, ale oveľa viac vitamínu C sa nachádza v rakytníku – preto skôr ho zaraďte do svojho jedálnička, až budete so slabým zdravím bojovať.

Tendencia zvyšovať vitamín D

Okrem posilnenia imunitného systému vo všeobecnosti sme sa snažili zvýšiť hladinu vitamínu D. Táto látka ľuďom bohužiaľ chýba, preto sme sa ju rozhodli do svojho života viac zakomponovať. Predsa len zlepšuje nielen imunitný systém človeka, ale aj jeho celkové psychické zdravie.

A napokon aj o zlepšovanie psychického zdravia bol veľký záujem. Ľudia sa snažili bojovať so stresom, nachádzať jeho zdroj a predchádzať tým vzniku depresií či úzkostných stavov.

Otužovanie

Medzi výživové trendy sa ďalej radí aj otužovanie, o ktoré vzrástol záujem v poslednom roku a pol. Opäť hovoríme o istú formu posilňovania imunitného systému. Pokiaľ sa však s otužovaním rozhodnete začať, mali by ste na to ísť postupne.

Veľkú úlohu na úspešnom vykonávaní otužovania má hlava a samozrejme aj správny dych. Než na seba v sprche pustíte ľadovú vodu alebo sa pôjdete okúpať v zime do jazera, niečo si o zásadách alebo pravidlách bezpochyby prečítajte.