Ako zvládnuť bolestivý rozchod

Rozchody dokážu poriadnym spôsobom zatriasť aj so životom mužov. Aj keď páni sú často ako veľkí tvrďáci a nechcú prejavovať svoje emócie, aj s nimi odlúčenie od partnerky poriadne pozametá. Preto pokiaľ si teraz prechádzate niečím podobným, prezradíme vám niekoľko tipov či spôsobov, ako tento bolestivý rozchod prekonať.

Hlavne majte trpezlivosť

Začneme na úvod radou, ktorú nechce žiadny muž počuť, a síce všetko chce čas a trpezlivosť je to, čím sa musíte obrniť. Trpezlivosť však vneste nielen do svojho osobného života, ale aj do toho pracovného – nestresujte so šibeničnými lehotami. Dať sa do poriadku nejakú chvíľu trvá a to sa tiež bude veľkou mierou podpisovať na vašom aktuálnom stave.

Čo je však dôležité, tak aby ste vnímali zlepšenie. Pracujte na sebe a ono zlepšenie naozaj vnímajte, prípadne sa zaň pochváľte, keď k nemu dôjde.

Nová výzva prichádza

Všetko je to iba o tom, ako budete danú situáciu vnímať. Ak sa rozhodnete brať rozchod ako niečo, čo vám doslova zbúra svet, potom to aj tak bude. Pokiaľ sa však rozhodnete rozchod vnímať skôr ako novú kapitolu vášho života, ako akúsi novú výzvu, potom to zrazu bude o niečo lepšie a aktuálnu situáciu budete môcť hravo zvládnuť.

Pamätajte na to, že nič sa nedeje náhodou a že k rozchodu skrátka malo dôjsť. Malo vás to niekam posunúť, nech išlo o čokoľvek.

Nový účes, nový začiatok

Pokiaľ ste sa rozhodli vnímať rozchod ako výzvu, možno tento nový začiatok potrebujete nejako potvrdiť, podčiarknuť. A účes môže byť tým pravým. Preto zamierte k svojej kaderníčke a odpútajte sa od minulosti tým, že svoje vlasy trochu pozmeníte. Skrátite, vyholíte, zmeníte farbu – aj páni majú na výber z radu účesov.

Ak nechcete pristúpiť na tento radikálny krok, radšej si kúpte niečo nové do šatníka. Alebo radšej celý šatník prekopte, aby ste vyhodili všetky darčeky, ktoré vám kedy bývalá partnerka venovala. A že ich po stránke oblečenia určite bolo!