4 tipy, ako zvládnuť predvianočné upratovanie už na jeseň

Obdobie pomaly sa blížiacich vianočných sviatkov využíva mnoho ľudí na tradičnú očisť svojej domácnosti. Predvianočné upratovanie domácnosti sa ale mnohokrát stáva doslova strašiakom. Ako to urobiť, aby ste mali čisto aj pohodu zároveň?

Nebuďte na to sami

Nie je žiadna hanba si s upratovaním nechať pomôcť. Naopak. Upratovacia firma Ostrava sa postará o to, aby bol výsledok čistenia naozaj vidieť, a vy si medzitým môžete zajsť napríklad do kina, alebo si zajsť zabehať. Profesionáli majú k dispozícii všetky potrebné stroje na čistenie, vaša lopotná práca tak bude hotová oveľa skôr. Cenovo dostupné služby sú skvelým variantom nepríjemného predvianočného upratovania.

Ľan kúsok denne

Aby ste sa vyhli nepríjemnému stresu, nechcite toho po seba veľa. Stačí jeden kúsok uprataného priestoru denne, viac nie. Jedno popoludnie treba len vytrieďte skrinku s hrnčekmi a utrite v nej prach, ďalší deň si zase vezmite na starosť šuplík s príbormi. Keď si dáte malé ciele, bude vám príjemne. Do práce sa dajte v priebehu novembra a nemusíte mať obavy, že by ste niečo nestihli.

Nezavarte práčku

Denne by ste spolu so začiatkom upratovania mohli naplniť jednu práčku bytovými textíliami. Stačí jedna záclona denne, alebo dekoračné vankúšiky, a vo vašom byte bude vzdušno a čisto. Nie je potrebné vykonávať skokové upratovanie a pranie naraz. Rovnako potom nič dobre neschne a vy ste akorát vyčerpaní. Rozložte si prácu práce na celé dva mesiace.

Povolajte ocot

Ocot je príjemný úklidový prostriedok. Dobre s ním vydezinfikujete nielen povrchy podlah najmä pokiaľ máte domácich miláčikov, skvele sa osvedčuje aj v umývaní oken. Stačí do kbelíka priliať trochu obyčajného octu a upratovanie oken, toalety alebo podlahových krytín bude oveľa efektívnejšie.

Nechcete toho pred Vianocami po sebe veľa. S úklidom si nechajte pomôcť profesionálnou firmou, ostatné aktivity si rozdelte na mnoho dní. Aj nepríjemné úkony v domácnosti tak budú oveľa znesiteľnejšie.