Prečo zvoliť vinylovú podlahu do kúpeľne?

Rozhodli ste sa renovovať alebo modernizovať či rekonštruovať svoju kúpeľňu? Alebo ste sa pustili do výstavby vysnívaného domu a premýšľate nad tým, aké podlahy položiť od kúpeľne? Podlahy sú často to najťažšie na celej rekonštrukcii, výstavbe alebo modernizácii. Každý typ či druh podlahy má svoje pre a proti, každý sa hodí do inej miestnosti domu. Človek to však chce mať ucelené a vkusné, nemá záujem o päť druhov podlahy, ktoré budú v rôznych miestnostiach domu. Ak sa však rozhodujete nad tým, akú podlahu voliť do kúpeľne, za zváženie stojí rozhodne vinyl.

Ak ste zo starej školy, pravdepodobne si myslíte, že do kúpeľne musí len kachličky. Teda ľahko udržateľná podlaha, ktorá neplesnivie. Lenže tí, ktorí sa zaujímajú o svet bývanie, veľmi dobre vedia, že sa dnes do kúpeľní hodia aj úplne iné typy podláh než len spomínané a bohužiaľ aj zastarané kachličky.

Mnohí ľudia chcú mať vo svojej kúpeľni vkusnej podlahy z tvrdého dreva, avšak tie sa do umyvární príliš nehodí. Ich inštalácia nie je jednoduchá a vyžadujú veľké množstvo starostlivosti. Ideálne sú vinylové podlahy, ktoré sa stávajú čoraz viac obľúbené.

Vinyl v podobe dlaždíc i dosiek

Veľkou výhodou vinylových podláh je hlavne to, že môžu byť vo forme ako dlaždíc, tak napríklad dosiek. Vďaka svojej vysokej vodeodolnosti sú vhodné ako do kúpeľní, tak aj do kuchýň alebo do podobných miestností v dome.

Ich vysoká vodeodolnosť však nie je jedinou výhodou vinylových podláh.

Prečo si zaobstarať vinyl do kúpeľne?

  • Vysoká odolnosť voči oderu
  • vysoká trvanlivosť
  • protišmykové
  • Jednoduchá údržba
  • dlhá životnost

To je však len zoznam najväčších výhod vinylových podláh. Vinylové podlahy sa pýši hlavne vysokou životnosťou, ktorá je vysoká aj napriek ľahkú a takmer nulovú údržbu, ktorú podlahy potrebujú. Navyše sú podlahy protišmykové a sú vysoko odolné, hlavne sú odolné voči oderu.