Rolexky z prvého filmu s Jamesom Bondom sú vo dražbe. Na koľko hodinky vyjdú?

Kto by nemiloval akčné filmy plné napätia na čele s hlavným hrdinom, a síce Jamesom Bondom. James Bond, agent 007, je ikonická hviezda filmového plátna a každý ďalší zjeme s touto postavou je skrátka unikátne a veľmi obľúbený. Ak sledujete filmy s touto postavou, potom viete, že sú pre neho typické hodinky. V úplne prvom snímku sa agent 007 objavil s unikátnymi, fantastickými Rolexky, ktoré teraz putovali do dražby.

Vo filmovej histórii sa objavilo veľa snímok s Jamesom Bondom. Oficiálne sa objavil vo dvadsiatimštyrom filmových snímkach, neoficiálne v dvoch filmoch. Dohromady bol agent stvárnený šiestimi rôznymi herci, najznámejší z nich je pravdepodobne Roger Moore, ktorý si postavu agenta 007 zahral sedemkrát. Potom štyrikrát si Jamesa Bonda zhrad Daniel Craig a potom tiež Sean Connery, ktorý ho stvárnil šesťkrát.

Práve Sean Connery bol vo filme vlastníkom unikátnych náramkových hodiniek značky Rolex, ktoré sa objavili v úplne prvej bondovke. A pri príležitosti dvadsiateho piateho pripravovaného filmového snímku s touto star išli hodinky do dražby.

Hodinky s príbehom

Hodinky, ktoré mal na sebe James Bond vo svojom úplne prvom filmovom snímku, sú opradené zaujímavým príbehom, ktorý rozhodne stojí za zmienku. Za zmienku treba stojí to, že v jednom snímke hodinky filmovej hviezde chýbali. Pravdepodobne na to zabudol jeden z Rekvizitár, teda musel hodinky prepožičať niekto zo štábu. Bez hodiniek skrátka nemohla padnúť posledná klapka.

Aj tento príbeh možno prispel k tomu, že sa hodinky pravdepodobne vydraží za štyri až šesť miliónov korún.

Agentské hračička to nie je

Od hodiniek rad ľudí očakávala, že budú doslova agentský hračičky, teda že budú vedieť rôzne kúsky. Nie je tomu ale tak, jedná sa len o obyčajné hodinky, ktoré sú cenné hlavne pre zberateľov. Je to unikátny kúsok do každej zberateľské zbierky hodiniek, o tom niet pochýb. Neskôr sa tieto hodinky môžu predať za ešte väčšie peniaze.