Oživenie do detskej izbičky, ktoré ocenia vaše deti

Akonáhle začnete zariaďovať detskú izbu, pamätajte si, že všetky deti si veľmi radi hrajú a často popúšťajú uzdu svojej bohatej fantázii. Vždy myslite na to, nech si môžu v pokoji nerušene hrať a čím všetkým im môžete tiež urobiť veľkú radosť. Detská izba je zóna, kde si deti myslia, tak tu je to moje. Nechajte ich napríklad cestovať vesmírnu raketou či balónom okolo celého sveta. Všetky deti sa rady túlajú vo svojich vysnívaných vzdušných zámkoch a svetoch. Krásne vzdušné balóny alebo vesmírne rakety, ktoré sú dekorácií, či dômyselne inštalované na horné poschodie postele výborne zútulnia každú detskú izbičku a deti si budú skvele hrať. Dodajú nádych úžasných exotických diaľok. Malý balón vyrobíte z gumového lopty, farieb, siete a košíčka.

Pre malé horolezcov lezecká stena

Aby deti mali dostatok pohybu a nesedeli len pri počítači, tvorte ich izbička s heslom: Kto sa hrá, nehnevá. Väčšie deti rady lezú po výškach, a preto im v izbičke inštalujte aspoň malú horolezeckú stenu. Úchyty dnes bežne zakúpite vo všetkých obchodoch, ktoré sú zamerané na horolezectvo. Potom len stačí vymaľovať veľmi odolnú a možno aj umývateľnou farbou a pod stenu dať pre istotu ešte žinenky, na ktorých sa deti vybláznia, aj keď práve nepolezou na vysokú horu či do nebies. Parkovisko pre svoje angličáky je nutnosť. Šliapnuť bosou nohou na autíčko, ktoré sa večne všade váľa po podlahe, nie je nič príjemné. Jednoduchý fígeľ, kedy upevníte stenu magnetické tabule či pásy, na ktoré sami v kuchyni prichytávajú nože, bude pre autíčka super parkovisko.

Detské skrýše

Urobte tiež malým uličníkům kresliaci stenu, pretože na tú deti kreslia úplne najradšej. Aby ich nekreslil na čerstvo vymaľované steny, urobte im dostatočnú plochu na kreslenie. Ak nezvolíte náter či tabuľu, dajte na stenu rolu baliaceho papiera, ktorá sa dá jednoducho posúvať. Ďalším miestom, čo deti potrebujú a milujú, sú detské skrýše. Deti potrebujú mať sa kam schovať. Všetci a to aj my, keď sme boli malí, stavali sme rôzne schovávačky a bunkre. Z matracov, stoličiek, vankúšov, diek a prikrývok. Na strop im pripevnite povraz, ku ktorému uchytíte látku a štýlové típí alebo stan je na svete. Deti ho budú milovať.