Zaujímavosti o seriálu Hra o tróny, ktorý sa radí k najsledovanejším seriálom všetkých čias

Aký seriál sa radí k najviac obľúbeným? Jednoznačne je jedným z najviac obľúbených seriálov seriál Hra o tróny, ktorý má aj svoju písanú podobu. Fanúšikovia seriálu iste čítali aj spísanú podobu, avšak aj tí si mohli nevšimnúť niekoľkých zaujímavých faktov. Spísali sme to najzaujímavejšie, čo ste dosť možno o seriáli doteraz nevěděil.

Fialové oči nevydržali

Jednu zo zmien oproti knižnej predlohe okrem navýšenia veku postáv predstavuje tiež úprava ich vzhľadu. Daenerys Targaryenová sa v románoch pýši fialovýma očami. Tie však v seriáli už neuvidíme. Emilia Clarke a jej brat Viserys hraný Harry Lloydom pôvodne nosili fialovej kontaktné šošovky, ale tvorcovia seriálu sa rozhodli, že šošovky negatívne ovplyvňovali schopnosť hercov vyjadrovať emócie hrdinov.

Jazykové lekcie online

Pokiaľ máte voľnú chvíľu a chceli by ste sa ešte viac ponoriť do sveta seriálu, môžete sa pustiť do štúdia jedného z jazykov, ktorým sa v Západozemí hovorí. Jazyková výuková stránka duolingo ponúka kurz vznešené valyrijštiny.

Komu by nestačilo štúdium jazyka, môže svoju lásku k seriálu vyjadriť aj zvolením mená niektorého z hrdinov pre svoje dieťa. V roku 2014 sa napríklad meno Khaleesi umiestnilo na 755. mieste v rebríčku najpopulárnejších mien v USA (v roku 2013 pritom získalo 1021. priečku). Vo Veľkej Británii sa tiež rozmohol trend pomenovávať novorodenca po hrdinoch zo seriálu, a mená ako Khaleesi, Arya, Tyrion, Sansa, Brienne, Bran, Sandor a Theon získali na obľúbenosti.

Najvyťaženejšie herec

A konečne, viete, kto je najvyťaženejším hercom seriálu? Hoci prvenstvo v počte zahraných epizód drží Peter Dinklage, čo do počtu stvárnených rolí ho prekonáva waleský herec Ian Whyte. Whyte stvárnil v seriáli hneď štyri úlohy – v prvej a druhej sérii si zahral bieleho chodcov, v druhej sérii tiež hral Gregora Cleganea, v tretej sérii sa objavil ako bezmenný obor a konečne v piatej sérii hral obra menom Wun Wun.