Bylinky, ktoré vám pomôžu schudnúť. Poznáte ich všetky?

Ak chcete schudnúť, mali by ste sa zamyslieť najmä nad svojím stravovaním. Nejeden nutričné ​​špecialista alebo odborník na chudnutie vám povie, že správne stravovanie je alfa omega celého chudnutia. Nemusíte samozrejme chodiť len do obchodov zdravej výživy, kde nakúpite celý rad superpotravín, môžete si natrhať na svojej záhradke bylinky. Aj tie totiž zaraďte do jedálnička. Prečo? Pretože niektoré vám môžu pri chudnutí výrazne pomôcť.

O tom, že niektoré druhy superpotravín pomáhajú pri chudnutí, ste už určite počuli. Ale že pomáhajú pri chudnutí aj bylinky? To je pre vás možno novinka! Prezraďme si niekoľko byliniek, ktoré vám zaručene pomôžu schudnúť. Okoreňte nimi pokrmy alebo si z nich uvarte čaj.

alchemilka žltozelený

Ak sa nachádzate práve na začiatku redukčnej kôry, určite by ste mali využiť alchemilka, ktorý pomáha telu, aby sa zbavilo zbytočného množstva vody. Ak máte so zadržiavaním vody ťažkosti, alchemilka bude pravdepodobne váš najlepší parťák. Okrem iného upravuje cyklus žien a prečisťuje organizmus, čo sa pri chudnutí taktiež môže hodiť.

fenikel obyčajný

Pestujete na svojej záhradke fenikel? V tom prípade robíte dobre. Aj táto bylinka bude pri chudnutí úplne nepostrádateľná. Fenikel totiž podporuje redukciu váhy. Ako bonus je možné z rastliny využiť všetky jej časti! Okrem toho, že podporuje redukciu váhy, ako už bolo spomenuté, je fenikel bylinkou, ktorá má močopudné účinky, podporuje imunitný systém človeka a podporuje činnosť pečene. Detský feniklový čaj je natoľko obľúbený, že si to ani neuvedomuje.

ženšen pravý

O ženšenu ste možno už počuli. A akože by nie! Jedná sa o jednu z najmocnejších a najvýznamnejších bylín. Ženšen pravý je prírodným antioxidantom, ktorý obsahuje veľa účinných látok, ktoré telo potrebuje k svojmu každodennému fungovaniu aj k chudnutiu. Ženšen býva najčastejšie používaný ako doplnok stravy, ale tiež ho ľud užívajú vo forme čaju. Okrem iného vám zníži chuť do jedla a má stimulačné účinky.