Aký koberec voliť do detskej izby?

Koberce sú neoddeliteľnou súčasťou domácností. Tvorí pomerne nápadný prvok, ktorého si človek všimne na prvý pohľad. Pri jeho výbere je nutné brať do úvahy niekoľko kritérií. Zo všetkého najskôr si musíme zodpovedať, v akej miestnosti koberec chceme rozprestrieť. Nie do všetkých miestností domu je koberec ideálne, existujú miesta (kúpeľňa, kuchyňa), kam sa koberce príliš nehodí. Až si zodpovieme otázku, kam koberec chceme dať, je ďalej nutné brať do úvahy materiál koberca. Niektoré koberce hryzú, iné sú na dotyk veľmi príjemné. Kým mäkké, príjemné koberce môžu byť súčasťou spální, farebné plyšové koberce patrí do detských izieb. 

Ak práve zariaďujete svoje ratolesti detská izba, vytvorte v ňom príjemnú atmosféru pomocou detských plyšových kobercov, ktoré sú do detskej izby ideálne. Do izby detí patrí predsa také koberce, ktoré sú vysoké a zároveň mäkké, na dotyk príjemné, čo plyšové koberce skutočne sú. Samozrejme aj tento typ koberca má svoje svetlé aj temnejšie stránky. 

Výhody plyšových kobercov: 

  • mäkké
  • farebné
  • bezpečné (protišmykové)

Ako už bolo spomenuté, dokonalý koberec do detskej izby je ten, ktorý je farebný, mäkký a tiež príjemný na dotyk, čo detský plyšový koberec je. Vďaka mäkkým vláknam, ktoré sú vysoké tri a pol centimetra zaisťujú dieťaťu dostatočné teplo pri akejkoľvek hre, ktorú bude na podlahe hrať. Čo je nutné dodať, je to, že plyšové koberce sú tiež bezpečné. Obsahujú protišmykovú ochranu (sú vybavené nekĺzavým dnom), teda sa koberec počas akokoľvek divoké hry nepohne z miesta. Ocenia ho najmä rodičia detí, ktoré sú takzvane „ako z divokých vajec“. 

Nevýhody plyšových kobercov: 

údržba 

Detské protišmykové koberce majú jedinú nevýhodu, a síce horšie sa udržujú. To je však problém všetkých kobercov – nie je možné z nich škvrny odstrániť len vlhkou obrúskom, ako je to zvykom pri drevených podláh či kachlí. Na každú škvrnu však existuje odstraňovač, preto by táto obrátená strana mince nemala byť prekážkou v kúpe.