Tri autodoplnky, ktoré ocenia mať vo vozidle každý vodič

V súčasnej dobe každá priemerná rodina vlastní dva automobily. Vodičský preukaz má však každý druhý z nás. Dnes by sme sa bez vozidla len ťažko obišli. Autá nám robia spoločníka nielen na výlety, ale tiež sú našou vernou spoločnosťou pri ceste do práce. Do automobilov je však potrebné aj investovať, a to nielen na začiatku, keď si vozidlo kupujete. Treba investovať aj neskôr, a to konkrétne do autodoplnkov, ktoré nie sú len pre parádu, ale jedná sa predovšetkým o ochranu vozidla. 

Ak ste sa v poslednom čase obzerali po autodoplňcích na trhu, určite ste boli prekvapení tým veľkým množstvom. Dnes sa na trhu skutočne nachádza doslova hromada užitočných autodoplnkov, ktoré každý vodič ocení mať vo svojom vozidle. Prinášame však len vybranú trojicu autodoplnkov, do ktorej sa oplatí investovať prednostne. 

1) Lakťová opierky 

Lakťovej opierky síce nie sú priamo autodoplnkov, ktorý má ochrannú funkciu, ale jedná sa o autodoplnok, ktorý vo svojom vozidle ocení mať každý vodič, ktorý podniká dlhé a náročné cesty. Ak patríte tiež medzi cestovateľov alebo len jazdíte dlhé hodiny do práce, odporúčame vám do lakťovej opierky investovať. Je to predovšetkým z toho dôvodu, že lakťovej opierky zaisťujú vodičovi komfort počas jazdy a tiež sa v nich skrýva priestor pre osobné veci. 

2) Vane do kufra 

Ak ste vodičom, ktorý v batožinovom priestore neustále preváža ťažké veci alebo ostré náradie, investujte do vaní do kufra. Jedná sa o autodoplnok, ktorý už má ochrannú funkciu. Chráni batožinový priestor pred príliš ťažkým či pred príliš ostrým nákladom, tiež chráni kufor pred vysypaním sypkého materiálu alebo pred vyliatím tekutín. 

3) Autokoberce 

Aj keď sa môže zdať, že autokoberce sú iba na parádu, opak je pravdou. Autokoberce chránia podlahu vozidla, a to predovšetkým pred ušpinením. Vhodnejšie sú gumové koberce, textilné koberce sú ideálne iba na jar či leto.