Ako vybrať poštovú schránku?

Poštové schránky dnes berieme ako samozrejmosť. Pri zariaďovaní nového bývania je však tento bytový prvok potrebné. Listy, letáky alebo odkazy nám asi ťažko budú doručované pod dvere ako za starých dávnych čas. Preto investujte do kvalitnej, štýlové schránky, ktorá bude potrebné dokonale súznieť s kľukou od brány.

Keďže je sortiment poštových schránok naozaj široký a pestrý, je dobré poznať niekoľko fígľov, s pomocou ktorých si tento domovej prvok vyberieme jedna, dve. Tak u čoho začať?

Materiál rozhoduje?

Jedným z rozhodujúcich prvkov je materiál. Poštové schránky sú spravidla vonku čiže musí čeliť nepriazni počasia. Musí hravo odolávať dažďom aj víchriciam, preto svoju pozornosť upnite skôr na odolné alternatívy. Vhodné sú najmä modely z nerezovej ocele, ktoré sa skvele kombinujú so zvončeky alebo hovorovými moduly.

Nerez ako materiál je nielen vysoko odolný, ale aj vďaka tejto vlastnosti sa tešia dlhej životnosti. Nebudete tak musieť kupovať schránku rok čo rok novú, ale s veľkou pravdepodobnosťou vám nejaký ten piatok vydrží.

Rozmery sú tiež kľúčové

Vedľa materiálu sú rozhodujúce rozmery, ktoré môžu na samotnom začiatku vyberanie rapídne zúžiť ponuku. Zmerať sa oplatí nielen miesto, kam schránku chcete umiestniť, ale tiež berte do úvahy veľkosti možných zásielok. Ak očakávate iba listy, nijako veľkú schránku nepotrebujete. Ak má schránka pojať väčšie, doporučené obálky, zvážte radšej väčšie alternatívu ponúkanú na trhu.

Pri zisťovaní adekvátnych rozmerov schránky ste možno prišli na to, že miesto, kde má sídliť, je skôr atypického charakteru. V takom prípade rozhodne nezúfajte, existujú aj verzie hodiaci sa presne na také miesta.

Prípadne vám pri výbere môžu pomôcť odborníci prítomní v kamennej predajni alebo zákaznícka podpora, ktorá je k dispozícii prakticky v každom e-shopu. Nebojte sa požiadať pri výbere o pomoc, keď si neviete rady.