Viete, aké rastliny vyčistí vzduch?

Izbové rastliny nie sú len bytovým doplnkom, ale jedná sa aj o dokonalej čističe a zvlhčovače vzduchu. V súčasnej dobe je možné na trhu nakúpiť veľa izbových rastlín, lenže ktorá naozaj dokáže vyčistiť vzduch? Utrácať za čističe vzduchu nemáte v pláne, a tak by ste ocenili vedieť, aké konkrétne izbové rastliny fungujú ako čistička. Aké izbové rastliny teda dokážu eliminovať elektrosmog a zároveň dokážu pohltiť škodliviny z nábytku? 

Aj keď sa možno domnievate, že najviac škodlivín sa nachádza vonku, nie je to pravda. Najviac škodlivín sa nachádza v interiéroch, kde neustále bojujeme s plesňami alebo s inými baktériami a prachom, ktorý sa usadzuje ako v koberci, tak v pohovke. Mnohé látky sú naozaj nebezpečné a škodlivé, máme na mysli napríklad benzén, toluén alebo tiež xylén. Našťastie aj s týmito látkami si izbové rastliny poradia, len teda investujte do tých správnych. 

Aké izbové rastliny vyčistí vzduch? 

Medzi rastlinami existuje niekoľko čistiacich bojovníkov. Medzi ne patrí napríklad čistiace gerbery, ktoré nielen, že svojimi kvetmi rozjasní okolia, ale tiež pohltí všetky výpary a spomínaný benzén. Ak budete investovať do dracény, tá dokáže znížiť koncentráciu alergénov až o šesťdesiat či sedemdesiat percent. 

Bojovníkmi proti nečistotám vo vzduchu sú tiež kvety zvané filodendrony alebo taktiež aloe vera, ktorá je označovaná za zázrak medzi izbovými rastlinami, ktorý má plno liečivých účinkov. 

Kaktusy proti elektrosmogu 

Ak potrebujete ovzdušia v domácnosti vyčistiť od elektrosmogu, odporúčame investovať do kaktusov, ktoré sú najväčšími hltači elektrosmogu. Že nie ste milovníkom kaktusov? V tom prípade voľte iné podobné sukulenty, ktoré vás potešia i svojou nenáročnosťou. 

Za prírodné pohlcovače sa tiež označuje napríklad svokrin jazyk, ktorý je tiež známy tým, že vydrží doslova všetko. Je teda ideálny rastlinou pre pestovateľov nešiky.