Najväčšie chyby v líčení, ktorých sa ženy dopúšťajú

Veľa žien, keď sme boli malé, chceli dospieť, aby mohli nosiť vysoké podpätky, dlhé šaty a krásny make-up. Niektorým sa to splnilo, ale tápu v treťom bode, teda na dokonalom a krásnom make-upu, ktorý rozhodne nie je tak krásny ako u žien na fotografiách na internete. V súčasnej dobe sú najväčším problémom očné linky, ktoré robí väčšina žien kostrbaté a nerovné. Ďalším problémom je zlé rozotrenie make-upu a ďalšie veci. 

Aj keď sa ženy dnes a denne snaží o perfektné líčenie, rovnako robia niekoľko chýb. Vylúpili sme tie najčastejšie. Robíte tieto chyby taky? Radšej sa im vyvarujte. 

Obočie ako jedna veľká kapitola 

Minulý rok bolo trendy mať perfektné obočie. Niektoré ženy si to prebrali veľmi zle a začali nosiť obočie tak hrubé, že ani nevideli, kde im začína predel s vlasmi. Ale vážne, nasledujte svoj prirodzený tvar a ak nechcete nič pokaziť, tak si buď zájdite do Brow bare alebo si obočie len zvýraznite farebným gélom. Môžeme nájsť aj extrémne protiklady, takmer žiadne obočie, ktoré skôr nemáte, než máte. Ešte, že sa s tým dnes stretávame už minimálne. Môžeme nájsť ešte veľa obdob: spojené obočie, obočie kilometer od seba, obočia v tvare značky Nike alebo v tvare spálených hranoliek. Dajte si na obočie záležať, pretože robí asi 80% vzhľadu Vášho tváre. 

Až moc tmavý make-up 

Predel medzi krkom a tvárou nie je nič pekného, dávajte si na to pozor. Niektoré make-upy majú veľkú tendenciu oxidácie (na vzduchu tmavnú), a preto si najlepšie prvý kúpte vzorku (alebo ho vyskúšajte v drogérii), počkajte pár minút a pozrite sa na neho na dennom svetle, pretože umelé svetlo dokáže veľa skresľovať. 

Prehnané preťahovanie pier kontúrovacou ceruzkou 

Prehnané preťahovanie pier kontúrovacou ceruzkou bolo trendom, pretože všetci predsa chceli mať obrovské pery a ten, kto na nebol na botoxu, si kúpil kontúrku a pretiahol si pery o jeden centimeter. To ale naozaj nie je riešením, konturovanie pier môže veľa pomôcť ženám, ktoré majú pery ploché a maličké, ale v rozumnej miere. Ak si kupujete rúž ku konturce, kúpte si rovnaký odtieň, tmavšie kontúrka než rúž už je dané pasé. V prípade, že sa bojíte kontúrovej, sú tu lesky na pery, ktoré pri správne zvolenej farbe môžu pery taky opticky zväčšiť.