Poznáte kaktusové figy? Ich vplyv na zdravie je veľmi zaujímavý

O exotické plody na trhoch nebolo v posledných mesiacoch vôbec núdza. Ľudia si kupovali do svojej domácnosti jeden exotický druh vedľa druhého, dalo by sa povedať, že taká hojnosť do vianočných domácností patrí. Zatiaľ čo niektorí dávali prednosť klasickým ananasům, iní vyskúšali krapet iné exotické plody, ktoré nie sú bežne k dostaniu. Medzi nimi sa nachádzali tiež kaktusové figy, s ktorými sa bežne stretnete napríklad v Brazílii, Bolívii, tiež v južnej Afrike alebo v Indii a Taliansku.

Aj keď sa jedná o exotické plody, ktoré má na svedomí kaktus druhu opuncie, pravdou je, že si také plody možno vypestovať aj doma. Napodiv pestovanie opuncie nie je nič ťažké, bohužiaľ mnohí ľudia si hovoria, že nie je dôvod takú rastlinu pestovať, keď ich plody určite neprospievajú zdraviu. Lenže to je len umelo vytvorená domnienka, ktorú treba vyvrátiť. Plody kaktusových fíg naopak majú skvelý vplyv na zdravie, dokážu toho naozaj veľa.

O kaktusových figách

Než však prejdeme k jadru veci, teda k tomu, aký vplyv na zdravie majú kaktusové figy, prezraďme si, čo to vlastne kaktusový figa je. Ako sme spomenuli, ide o plod kaktusu opuncie, už tiež poznáme jeho korene a miesta, kde sa obvykle nájdu aj vo voľnej prírode.

Kaktusový figa je plod, ktorý je oválneho tvaru a ktorý veľkosťou dosahuje piatich až desiatich centimetrov. Čo sa týka sfarbenia, plody môžu byť zelené, žlté, pokojne aj červenej farby.

Vplyv kaktusových fíg na zdravie

Aby sme však teda prešli k jadru veci. Ak vás kaktusové figy lákajú alebo radi tieto plody konzumujete, ponúka sa otázka, či prospievajú zdraviu. Už bolo spomenuté, že áno, že majú naozaj blahodárny vplyv na zdravie.

Buďme však konkrétne – kaktusové figy obsahujú veľké množstvo vitamínu C, okrem toho tiež obsahujú vitamíny skupiny B alebo napomáhajú znižovať cholesterol a taky krvný tlak. Posilňujú imunitný systém a okrem iného tiež chráni sliznicu žalúdka a prospievajú nášmu tráviacemu traktu.