Zaujímavosti o Ríme, ktoré ocení každý turista

Plánujete tento rok cestu do Ríma? Čo keby ste navštívili miesta, ktoré sú niečiemu zaujímavá? Iste, zaujímavé sú aj samotné rímske pamiatky, ale tie pre niekoho môžu znamenať všednosť. Ak patríte k ľuďom, ktorí cestujú po svete nie kvôli pamiatkam, ale predovšetkým preto, aby navštívili zaujímavé miesta, s ktorými sa spája nejaký príbeh alebo zaujímavosť, prinášame vám zoznam práve oných atraktívnych miest, ktoré ocení vidieť každý vášnivý cestovateľ. 

Rím je v súčasnej dobe hojne navštevované miesto svete. Ľudia sa sem schádzajú predovšetkým vďaka spomínaným pamiatkam, ale Rím je tiež plný príbehov, ktoré si človek skrátka a dobre sám nevymyslí. Ak patríte k ľuďom, ktorí príbehy doslova milujú, zamilujete si aj Rím a miesta, ktoré sme vybrali ako tá najzaujímavejšie. 

Campode Flori 

Toto námestie je známe predovšetkým tým, že sa tu koná to hlavné dianie. Je to takzvané cetrum dianie, ale ukrýva v sebe tiež jedno veľké tajomstvo. Práve na tomto námestí mala kedysi svoj hostinec oficiálny milenka kardinála Rodriga Borgii – práve na tomto námestí stál hostinec slávnej Vannozzy Cattaneo. Dodnes tu nájdete jej erb, keď budete dobre hľadať. 

A aby ste ho nehľadali celý deň, nachádza sa konkrétne nad vchodom do domu 13. Je tam erb delený iným erbom. 

Španielske námestie 

Španielske námestie sa dnes radí k tým najnavštevovanejším v Ríme. Je to z toho dôvodu, že je tu pokoj a že tu môžete na každom kroku relaxovať. Mnohí ľudia sa schádza najmä na Španielskych schodoch na spomínanom Španielskom námestí. O tomto mieste tiež existuje istá zaujímavosť. Jeden z tunajších luxusných obchodov, ktorý nájdete v tej najbližšej štvrti od Španielskeho námestia, navrhol sám Jan Kaplický. Konkrétne sa jedná o módny dom číslo 8 na ulici Via Bocca di Leone. 

Ulica Via Bocca di Leone mimochodom pretína slávnu módne tepnu, ktorou je Via dei Condotti.