Všetko o dovolenke v Keni

Afrika sa stáva čoraz viac populárne. Je to hlavne z toho dôvodu, že je tu vážne čo zažiť. Ak premýšľate nad tým, kam sa tento rok vydáte na dovolenku za dobrodružstvom, Afrika je to pravé miesto. Najobľúbenejšie je tu safari, na ktoré sa vydáva každý milovník zvierat. Vďaka možnosti safari uvidíte exotické a mnohokrát ohrozené druhy zvierat vo voľnej prírode, inokedy ich môžete uvidieť len v zoologických záhradách v klietkach a za sklom. 

Je však nutné upozorniť na to, že dovolenka v Afrike sa neradí k tým najlacnejším, ale naopak k tým najdrahším. Ceny sa môžu vyšplhať do obrích sum, väčšinou sa začína na štyridsiatich či päťdesiatich tisícoch korún za jedného. Najlacnejšie je dych berúce Keňa, o ktorej si teraz budeme rozprávať. 

Než sa vydáte do Afriky 

Či už poletíte do Kene či do jari alebo do inej krajiny tohto kontinentu, je nutné sa naočkovať. Bez očkovanie to nejde. Odporúčané očkovanie je proti žltej zimnici, ďalej sa oplatí investovať do očkovanie proti žltačke typu A a B. Nezabúdajte na očkovanie proti tetanu, proti brušnému týfusu a proti meningokokom. Ak sa chcete vydať na safari, odporúčame sa zaočkovať aj proti besnote a cholere. 

potrebujete víza 

Keňa nie je ako JAR, tu je nutné mať víza, ktoré možno zakúpiť aj po pristátí za necelých päťdesiat dolárov. Vízum na týždeň stojí menej, zhruba dvadsať dolárov. Vždy je samozrejme možné vízum obnoviť, záleží, ako dlho pobudnete v danej krajine. 

Tunajšie safari je jedinečné 

Safari v Keni je niečo úplne iné, než safari v jari alebo v iných krajinách Afriky. Okrem pozorovanie zvierat si môžete užiť aj prírodu, ktorá je o niečo obdivuhodnejšie ako život tunajších zvierat. Keňa je známa svojím obrovskými kameňmi a červeným pieskom, ktorý sa v iných krajinách Afriky nevyskytuje. 

Okrem Keni stojí za navštívenie spomínaný JAR, Namíbia, Zimbabwe alebo Zanzibar.