Drastické diéty sú zas obľúbenejšie – prečo si však škodíme?

Už skôr sme spomínali pojem „drastické diéty“. Diéty všeobecne škodí zdraviu, ale žiadne nie sú tak nebezpečné, ako práve drastické diéty, ktoré sú pre nás naozaj to najhoršie, čo si môžeme vykonať. Jedná sa o diéty, ktoré sú naozaj nevýslovne nebezpečné, pretože si pri nich veľmi výrazne zahrávame so svojím zažívaním a so svojím trávením. Vďaka ich aplikácii sa môžeme dostať do veľmi vážnych zdravotných problémov, s ktorými môžeme skončiť na pohotovosti. 

Diéty sú v dnešnej dobe stále populárnejšie, čo je škoda, pretože väčšinou sa vďaka nim trápime a bohužiaľ si s nimi ubližujeme. Je však nutné vedieť, že aj keď sa s nimi pokúšame schudnúť, nikdy s nimi neschudneme. Možno chvíľkovo, ale potom sa nám opäť vráti kilá pomocou JOJO efektu, a to v oveľa väčšom množstve. 

Čo v sebe obsahujú drastické diéty? 

Už skôr sme spomínali drastické diéty, ktoré v sebe hlavne niesli citrusy. Išlo napríklad o to, že sme počas dňa mali len dva grapefruity alebo sme pili najrôznejšie elixíry, ktoré sú spojené práve s rôznymi limetkami alebo s citróny. Ale tieto druhy diét sú pre nás naozaj maximálne nebezpečné, a tak by sme sa im mali vyvarovať. 

Napodiv ľudia nedbajú výstrah, ktoré sú s diétami, hlavne s tými drastickými, spojené. Bohužiaľ sa stretávame s tým, že sú čím ďalej obľúbenejšie. Hlavne sme sa s nimi stretli počas uběhnutého leta, počas ktorého chceli hlavne ženy schudnúť zo svojho nie práve sympatického tela. 

Čo skúsiť miesto diét? 

Samozrejme to najlepšie, čo môžete pre svoje telo urobiť, je to, že začnete žiť zdravým životným štýlom. Ide o to najúčinnejší, čo pri chudnutí funguje, ale samozrejme výsledky sa nedostavia počas týždňa (teda ak nepočítate dobrý pocit, ktorý zo seba máte). S týmto sa spája hlavne správne zdravé, vyvážené a kvalitné stravovanie, ktoré je naozaj osemdesiat percent úspechu.