Túžite po kvalitných topánkach? Vyskúšajte známej / neznáme značky

Ak ste milovníkom kvality, potrpíte si aj na kvalitnú obuv. Bohužiaľ teraz väčšinu českých značiek zatienili značky americkej alebo iné zahraničné značky. Dnes si ľudia pod kvalitný značkou nepredstaví pravú českú značku vyrábajúca skutočne kvalitnú obuv, ale predstaví si športové značky, ako sú Adidas, Nike alebo Reebok. Ak však chcete podporiť slovenských výrobcov, ktorí majú kvalitné české ručičky, odporúčame nakupovať v nižšie uvedených značkách, ktoré boli ešte donedávna známe, ale vďaka tomu, že sa na trhy dostali značky zahraničné, sa z kvalitných českých značiek stali značky neznáme, ktoré nie sú tak oceňované ako kedysi. 

Českých značiek zaoberajúcich sa výrobou obuvou je skutočne veľa. Človek by ich na jednej ruke nemohol spočítať. Bohužiaľ vďaka obrovskej zahraničnej konkurencii sa dostala na výslnie len značka Baťa, ktorá je dnes uctievaná aj v zahraničných krajinách. 

Zamerajme sa teraz však na takú obuv, ktorá bola ešte donedávna známa, ale vďaka zahraničnej konkurencii sa na ňu takmer zabudlo. 

Značka Snaha 

Spomínate si na značku Snaha? Práve táto značka sa bohužiaľ dostala do ústrania vďaka spomínanej zahraničnej konkurencii. Značka Snaha pôsobí na trhu už od roku 1945 a dnes o nej vedia mladí predovšetkým vďaka rozprávania pamätníkov. Značka sa v nedávnej dobe dočkala akéhosi boomu či comebacku, pretože ju odkúpil nový majiteľ. Teraz značka šije predovšetkým moderné topánky pre mužov i ženy z kvalitnej usne, čo nie je tak typické pre českých výrobcov obuvi. 

Značka Bohempia 

Istou novinkou na trhu je značka Bohempia, ktorá má zatiaľ ružové okuliare pevne nasadené a verí, že odolá zahraničnej konkurencii a vydrží nátlak, ktorý bude zahraničnej konkurencie spôsobovať. Značka Bohempia sa zameriava na tenisky, ktoré sa vyrába z konope. Ich dizajn je úplne jednoduchý, takzvane minimalistický, a možno práve preto značka oslovuje toľko ľudí rôznych vekových kategórií. Ponuka je pomerne široká, vyberať si môžete z nízkych vysokých tenisiek, dokonca sú na výber aj aktuálne veľmi populárna slip-ony.