Aká psie plemená sa radí k najmenej náročným?

Keď túžime po priateľovi, ktorý bude verný a ktorý s nami bude vo dne, v noci, kupujeme si spravidla psíka, ktorého si vycvičíme tak, aby nás počúval, aby s nami rád trávil svoj čas a aby sme pre neho boli jediní, koho bude mať rád. Lenže ako si psíka kúpime, premýšľame nad tým, aké plemeno si zvoliť. Psíkov je predsa len obrovská hromada, je veľmi ťažké si vybrať svojho vyvoleného priateľa. Ak patríte k ľuďom, ktorí netúžia po náročnom psíkovi, ktorý bude náročný najmä na dennú údržbu, zamerajte sa na také plemená, ktoré sa pýši tým, že sú ideálne najmä pre lenivé majiteľa. Aké plemená to sú? 

Ako už bolo spomenuté, na svete je mnoho plemien a je teda veľmi ťažké si vybrať plemeno, s ktorým budeme žiť dlhú časť nášho života. Existujú ale plemená pre leňochov, ktoré nie sú náročné na každodennú údržbu. 

Trpasličí pinč ako možnosť číslo jedna 

Prvým psím plemenom, ktoré nie je nijako náročné na údržbu, je trpasličí pinč. Jedná sa o psíka, ktorý je pomerne skladný, má energie na rozdávanie a nepotrebuje k svojmu životu nič, len to, aby ho mal majiteľ rád. Aj keď je pravda, že je pomerne aktívny, stačí mu, keď sa vybláznia v dome alebo v byte. Nepotrebuje k svojmu životu záhradu ako mnohé iné plemená. 

Čomu sa však nevyhnete, tak je česanie, konkrétne vyčesanie srsti. To je však jediná povinnosť, ktorá majiteľa trpasličieho pinča čaká. 

Ibizský chrt ako možnosť číslo dva 

Nenároční je tiež Ibizský chrt, a to konkrétne hladký Ibizský chrt, ktorý je na prvý pohľad skutočne veľký elegán. Síce má niekedy chvíľky, kedy sa potrebuje vybehať, ale takých chvíľok nie je veľa. Veľakrát mu však stačí krátke venčenie, inokedy ocenia dlhšie prechádzky. Jeho vlastnosti sú všeobecne povedané „zlaté“. 

Krátkosrstý stavač ako možnosť číslo tri 

Maďarský krátkosrstý stavač je voľbou číslo tri. Tiež je na svoju každodennú údržbu nenáročný, je známy však aj svoju láskyplnú povahou, svojou citlivosťou a oddanosťou. Aj keď miluje svojho pána, mnohokrát po ňom vyžaduje dostatok pohybu, ale uspokoja sa s klasickými prechádzkami, ktoré sú rovnako na programe každého dňa.