Ako vybrať bazén? Kroky, ktoré vám pomôžu vybrať ten správny

Počas tohtoročného leta hodnoty na teplomeri dosahujú k rekordným hodnotám. Bez vlastného záhradného bazéna sa preto nezaobídete. Ak ste si svoj vlastný bazén ešte nekúpili, možno len neviete, ako si správny bazén vybrať. Neustále vám sú na internete alebo v televízii ponúkané bazény, ktoré vyzerajú skvelo, ale možno si kladiete otázku, či to je alebo nie je len marketingový ťah. Aby ste si vybrali skutočne kvalitný bazén, ktorý bude mať dlhú živnosť, prezradíme vám niekoľko krokov, podľa ktorých sa rozhodovať a podľa ktorých postupovať pri výbere bazéna.

Najskôr si ujasnite svoje vlastné podmienky pre umiestnenie bazéna

Máte na záhrade veľa miesta alebo skôr málo? Pred samotnou kúpou bazéna je potrebné si ujasniť vlastné podmienky pre umiestnenie bazéna. Nemôžete kupovať bazén, bez toho aby ste vedeli, ako je na tom vaša záhrada či aké máte možnosti. Zistite si, ako priestranná je vaša záhrada, ako svahovitý je váš pozemok, prípadne je tu možnosť terén zrovnať alebo nie? Všetko hrá úlohu.

Ako často bude bazén využívaný?

To je ďalšia otázka, na ktorú je potrebné poznať odpoveď. Ako dlho bude bazén využívaný? Bude využívať celou rodinou po celé leto, alebo má slúžiť len vám pre večerné chvíľky oddychu? Pokiaľ bude využívaný len pre osvieženie, nemusíte investovať do bazénu do zeme, ale postačí vám nafukovací gumový bazén. Keď mu chcete v bazéne plávať a získať tak skvelú postavu, odporúčame investovať skôr do väčšieho a kvalitnejšieho, lepšie vybaveného bazéna.

Aj tvar rozhoduje

Chcete skôr obdĺžnikový bazén alebo by sa vám na záhrade páčil skôr guľatý bazén? Objasnenie tvaru je ďalší krok, ktorý je potrebné pri výbere bazéna podniknúť. Chcete skôr zastrešený bazén alebo sa vám páči skôr štvorec?

Aká voda bude vo vašom bazéne?

Drvivá väčšina slovenských bazénov obsahuje čistú, sladkú vodu. Avšak to neznamená, že do svojho nového bazéna nemôžete dať slanú vodu. Môžete ísť proti prúdu davu, avšak prispôsobte k tomu váš bazén.