Tri spôsoby, ako si môžu deti zaplniť prasiatko

Deti často túžia po tom si zarobiť nejaké peniaze, ktoré môžu využiť na to, čo chcú. Rodičia nie všetkým deťom kupujú všetko, po čom túži, to ale učí deti sporiť si, aby si danú vec mohli kúpiť sami. Ak chcete svojich rodičov podporiť v zarábaní si, máme pre vás návrhy na tri aktivity, vďaka ktorým si deti svoje prasiatko môžu zaplniť. Jedná sa o tri aktivity, ktoré sú prospešné, deti je zvyčajne robiť nechcú a rodičom to pomôže. Nechajte sa inšpirovať. 

Deti by sa mali čo najskôr naučiť hospodárenie s peniazmi. Musí si čo najskôr uvedomiť hodnotu peňazí, že nič nie je zadarmo a že peniaze sa ťažko zarábajú – inými slovami sa musí naučiť, že bez práce nie sú koláče. V prípade, že neviete, ako deťom pomôcť sporiť do ich prasiatka, máme pre vás niekoľko tipov. Deti si nemôžu predsa dať peniaze do pokladničky len v čase ich narodenín, hodov alebo podobných vecí. 

Počítajte spoločne príklady 

Jednou z možností, ako zaplniť prasiatko detí, ale zároveň je naučiť matematiku, ktorá im práve nejde, je platiť im za dobre spočítané príklady. Deťom, ktoré sa učiť matematiku nechcú, zaplaťte korunu za dobre spočítaný príklad. Zbavíte sa tak drobných a dieťa si do pokladničky nazbiera mince, ktoré neskôr dajú veľkú sumu, za ktorú si niečo dobré či pekného kúpi. 

Triedenie ponožiek a ďalšie podobné práce 

Samozrejme mnohokrát deti chcú pomáhať samé, ale inokedy sa im musí trochu pomôcť. Ak toho máte nad hlavu, sľúbte deťom treba dvadsaťkorunáčky za práce, ktoré zvyčajne nemajú na starosti, teda potrebné triedenie ponožiek. Samozrejme je neplaťte za uprataný izba, pretože by si v budúcnosti izbu bez zaplatenia neupratovali. Ale triedenie ponožiek nie je niečo, čo deti zvyčajne robia. 

Čítanie 

Aj keď čítanie by mala byť bežná činnosť, nie každé dieťa ju vykonáva. Je preto nutné ich k tomu motivovať, aby sa deti vzdali svojho počítača aspoň na pár hodín. Päťdesiatkorunáka za prečítanú knihu je pre deti na základnej škole (druhý stupeň) zaujímavá motivácia.