Taliansko nie je len o cestovinách. Zamilujte si najznámejšie miesta

Do Talianska sa jazdí predovšetkým za slniečkom a za dobrým jedlom. Ovšem Taliansko nie je ani zďaleka len o cestovinách a milovanej pizzi. Je tu mnoho miest, ktoré stoja za navštívenie. Samozrejme nemusíte precestovať každučký kúsok tejto krásnej, jedlom voňajúce krajiny, len si vytipujte tie najznámejšie miesta, ktoré stoja za návštevu. Až precestujete nižšie spomínaná mesta, môžete povedať, že ste precestovali celé Taliansko. A až potom si môžete vo svojej stieracie mape zoškrabať túto krajinu. 

Rím nie je len o Koloseu 

Medzi hlavné zastávky každého správneho turistov patrí aj Rím. Ide o jedno z najkrajších miest na zemi, leží na rieke Tibere a je vzdialené necelých tridsať kilometrov od pobrežia Stredozemného mora. Mimochodom je to aj hlavné mesto celej slnečného Talianska. Navyše je to mesto plné pamiatok. Okrem najznámejšieho Kolosea tu môžete navštíviť aj Baziliku svätého Petra, ďalej Forum Romanum či populárny fontánu, ktorá vám splní aj to najtajnejšie priania, fontánu di Trevi. 

Benátky plné nevídané architektúry 

Medzi krásna talianska mesta sa radí aj Benátky. Práve tu sa môžete pokochať nádhernou architektúrou, môžete sa tu povoziť na gondole pri speve prievozníkov a samozrejme sa môžete prejsť po nádhernom Námestie svätého Marka. To však nie je to jediné, čo vás v Benátkach čaká. Za zmienku stojí aj Dóžov palác alebo Most vzdychov. 

Pisa a jej šikmá veža 

Pri potulkách Talianskom nesmiete zabudnúť na Pisu. Jedná sa o mesto nachádzajúce sa v Toskánsku, ktoré je známe predovšetkým svojou šikmou vežou. 

Zamierte do talianskej metropoly 

V poslednej dobe sa veľmi často jazdia aj do Florencie. Jedná sa o taliansku metropolu, ktorá bola v stredoveku centrom významnej mestskej republiky. Nájdete tu celosvetovo známu Santa Maria del Flore, ďalej taky Palazzo Vecchio či obdivuhodný palác Pitti. Za navštívenie stojí aj bazilika Santa Croce, ktorá patrí k tým najkrajším na svete.