Zariaďte si svoju domácnosť do nevšedných štýlov

Chcete bývať v nevšedne zariadenej domácnosti? Túžite po zaujímavom bývanie, ktoré len tak niekto nemá? V takom prípade si zariaďte svoju domácnosť do nevšedného štýlu. Jednotlivé štýly bývanie sa líšia doplnky, tiež farbičkami alebo materiály, ktoré sú v daných interiéroch použité. Ak patríte k ľuďom, ktorí nevedia o žiadnych nevšedných štýloch, prezradíme vám niekoľko z nich, ktoré si zamilujete pre svoju inakosť.

Mexický štýl bývania

Pokiaľ chcete zariadiť svoju domácnosť do nevšedného štýlu, odporúčame ju zariadiť do mexického štýlu bývania. Pre tento štýl sú typické najmä farebné sklá, ktoré sú najčastejšie sfarbená do odtieňov modrej a tiež zelenej. Okrem toho sú pre mexický štýl bývania typické bary, vyrezávané stolíky alebo masívny nábytok. A samozrejmosťou sú najrôznejšie vzory. Čo sa týka konkrétnych doplnkov, u mexického štýlu bývania nezabudnite na kaktusy v kvetináčoch alebo na sviečky a pletené koše.

Africký štýl bývania

Túžite svoju domácnosť zariadiť do úplne exotického štýlu? Potom nevoľte iný ako africký štýl bývania. Základom afrického štýlu je predovšetkým drevený nábytok, ktorý je doplnený aj o kamenné kúsky alebo o typickú keramiku, ktorá je pre Afriku tak typická. Okrem iného sú typické pre africký štýl bývania tiež stoličky, ktoré musí byť originálny, okrem iného aj tropické prilby, mapy, lampy a samozrejme aj orientálne vzory a koberčeky s kožušinami.

Alpský štýl bývania

Ak milujete čisté, prírodné materiály, zaujme vás predovšetkým alpský štýl bývania. Alpský štýl bývania vytvorí v domácnosti hrejivú atmosféru, aj keď sú súčasťou domova skôr zimné motívy. Zle neurobíte ani tak, keď svoju domácnosť vyzdobíte prírodnými motívmi. A samozrejme nesmieme zabudnúť na obrazy sa zverou alebo krajinami. Aj to je pre alpský štýl typické.