Už teraz pripravte svoju pleť na slniečko. Doplňte kolagén

Aj keď to zatiaľ vonku tak nevyzerá, už sa k nám opäť blížia slnečné dni, ktoré nás budú dobíjať pozitívnou energiou. Onedlho začne obdobie, kedy budeme len tak chodiť po náplavce či kedy sa začneme intenzívne opaľovať, aby sme získali zvodnú bronzovú pokožku. V súvislosti s prichádzajúcimi slnečnými dňami je však potrebné upozorniť na to, že vo svojom tele nesmiete postrádať jednu veľmi dôležitú a nepostrádateľnou bielkovinu. Tou je kolagén, ktorý stojí za pružnosťou našej pokožky a ktorý sa bohužiaľ po dvadsiatom piatom až tridsiatom roku života z tela vytráca.

Možno si hovoríte, že kolagén je bielkovina, ktorú ste nikdy neregistrovali, a tak ju vlastne ani nepotrebujete. Lenže pravda je inde. Kolagén ako taký potrebujete, o tom niet pochýb ani sporu. Stojí za pružnosťou pokožky čiže bez neho sú vrásky viditeľnejšie a vlasy či nechty v ďaleko horšom stave. Okrem iného môže kolagén pomôcť pri výskyte pigmentových škvŕn, respektíve im mnohokrát dokáže aj zabrániť pri častom opaľovaní sa.

Pigmentové škvrny ako najčastejší problém pri opaľovaní

Ak ste sa minimálne raz v živote opaľovali, a to dlhodobo a intenzívne, určite ste sa už stretli s pigmentovými škvrnami. Pigmentové škvrny vznikajú nadmernou produkciou kožného pigmentu, takzvaného melanínu, a sú bohužiaľ strašiakom v skriniach nejednej ženy.

Kolagén čiže tiež bielkovina mladosti, ako sa kolagénu prezýva, môže s pigmentovými škvrnami naozaj veľmi pomôcť. Funguje nielen ako prevencia, ale okrem toho tiež zosvetlí už existujúce škvrny.

Kolagén a pozitívne účinky na kožu

Ako však bolo spomenuté, pigmentové škvrny nie sú to jediné, čomu môže kolagén zabrániť či s čím môže pomôcť. Ide o bielkovinu majúci na starosti pružnosť pokožky, a tak pri jej opätovaná doplnení začnete úspešne bojovať s kruhmi pod očami, s vráskami, tiež s boľavými kĺbmi alebo podporíte rast vlasov a zamedzíte lámanie nechtov.