Nový červený Apple je na svete! Proti čomu bojuje?

O spoločnosti Apple počul určite každý z nás. Je to firma, ktorú väčšina z nás miluje, dokonca mnohí z nás majú minimálne jeden produkt vo svojom vlastníctve. Firma vznikla vďaka Stevovi Jobsovi, o ktorom je dnes natočené mnoho filmových snímok a ktorý je dnes idolom mnohých začínajúcich aj úspešných podnikateľov. Firmu však netreba nijako viac predstavovať. Každým rokom sa chváli novými produktmi, ktoré ohromí svet. Napríklad teraz prišiel Apple s novými špeciálnymi iPhony, ktoré majú netradičné farbu – sú červené. 

IPhonom 8 a 8 plus sú ešte stále novinkou na trhu. Odhalené boli vlani v septembri a zatiaľ ďalší nový telefón odhalený nebol (pokiaľ teda nepočítame iPhone X). Tieto modely telefónov ste si mohli kúpiť v troch farbách, teraz však k farbám pribudla ešte jedna, a to červená. 

Mnohí ľudia si určite pomyslia, že červenou farbou sa cielia predovšetkým na dámy, ale je v tom niečo iné. Červená farba totiž podporuje boj proti HIV. 

Koľko novinky stojí? 

IPhone 8 a 8 plus si teraz môžete kúpiť v novej, pestro červenej farbe, ktorá nesie označenie „PRODUCT RED“. Ide o novinku, ktorá podporuje boj proti HIV. Práve nové telefóny od amerického technologického giganta zaštíťujú fond na boj proti šíreniu HIV. Štartová cena je zhruba sedemsto dolárov a v súčasnej dobe by sa mala novinka vyskytovať aj v Českej republike. 

Čo sa týka funkčnosti, na nej sa nič nezmenilo. IPhone 8 a 8 plus sú stále rovnaké, len došlo k zmene farby, respektíve sa do ponuky pridala ďalšia farba, ktorá je pre mnohých ľudí veľmi lákavá. 

Prispejte aj vy 

Kúpou tohto telefónu môžete aj vy prispieť na boj proti zákernej a vážnej choroby, ktorá sa šíri medzi ľuďmi ako tichý tieň. Apple s organizáciou RED spolupracuje už viac ako jedenásť rokov, počas ktorých došlo k vybratiu sumy troch miliárd korún (konkrétne 160 miliónov amerických dolárov).