Hotel Plaza opäť na predaj. Kupec ponúka kryptomena

Spomínate si na snímku Sám doma? Potom si iste vybavíte aj druhý diel tohto legendárneho vianočného snímku, ktorý niesol podtitul „Stratený v New Yorku“. Práve v tomto druhom pokračovaní sa Kevin stratil v nádhernej americkej metropole a navštívil tu aj Hotel Plaza, ktorý sa radí k legendám medzi hotely. Hotel Plaza sa ukázal však taky v iných filmových snímkach, dokonca ho nájdete aj v mnohých online hrách. A práve tento hotel sa opäť predáva. 

Hotel Plaza sa považuje za jednu z dominánt New Yorku. Pre investorov to však nie je žiadna výhra. Aj keď je to jeden z najznámejších newyorských hotelov, aj keď je to honosný, luxusný hotel, bohužiaľ sa na ňom mnoho investorov spálilo. Raz ho niekto kúpil, ale za pár chvíľ ho musel rekonštruovať, čo sa mu absolútne nevyplatilo. 

Nemôžeme sa čudovať tomu, že počas osemdesiatich rokov pôsobenia tento hotel vytřídal viac ako päť majiteľov a teraz je opäť na predaj. Respektíve je na predaj od minulého roka, ale kupec prišiel až teraz. Dokonca prišiel so zaujímavou ponukou, bohužiaľ tá bola atraktívna pred pár mesiacmi, nie teraz. 

Prišiel s ponukou kryptomena 

O kryptoměnách ste iste počuli. Sú v súčasnej dobe veľmi populárne. Je to istá virtuálna mena, ktorú si môžete legálne ťažiť a následne vymeniť do svojej meny. Firma, ktorá sa rozhodla Hotel Plaza kúpiť, ponúkla neuveriteľných 675 miliónov dolárov, čo je v prepočte zhruba štrnásť miliárd korún. Z toho 375 miliónov dolárov ponúkla v kryptoměnách. 

Táto ponuka sa sprvu zdala ako vynikajúci, bohužiaľ teraz už tak lákavá nie je. 

Prečo? 

O kryptoměnách sa od začiatku hovorilo, že je to iba jedna obrovský bublina, ktorá jedného dňa praskne. A ono sa to stalo pomerne rýchlo. Rovnako rýchlo, ako sa kryptomena dostali na trh, z trhu taky odchádzajú. Zažívajú obrovskú krízu a ponuka, ktorá sa zdala pred mesiacom ešte lákavá, je teraz smiešna. Kryptomena by si totiž súčasný majiteľ len ťažko vybral, teda kto vie, či k predaju Hoteli Plaza nakoniec dôjde.