Srdcovka na vašej záhrade. Nechajte ju tento rok na jar vykvitnúť

Keď na seba jar začne všemožnými spôsobmi upozorňovať, majiteľia záhrad premýšľajú, čo tento rok zasadia do všetkých záhonov, ktoré sa lemujú okolo domu. Jedným z horúcich favoritov tohto roku je krásna trvalka menom srdcovka nádherná, ktorá je pôvodom až z ďalekej Ázie. Ide o pôsobivú kvetinu, ktorá bezpochyby skrášli každú záhradu. Ľan teda ak ju nechajú záhradkári vykvitnúť do pestrých odtieňov.

Každý rok môže bohato kvitnúť

V prípade, že sa rozhodnete zasadiť tento pôsobivý kvet, radovať sa z neho budete každý rok. Ako už bolo spomenuté, hovoríme o trvalke čiže nejedná sa o krásu, ktorá vykvitne raz a už nikdy viac. Dokonca môže byť každým rokom touto dobou veľmi bohato rozkvitnutá a prinesie tak na záhradu poriadnu porciu farieb.

V súčasnej dobe sa najviac vsádza na srdcovku kráľovskú, ktorá je najtypickejšou odrodou tohto kvetu. Môže dorásť až do jedného metra čiže je nutné pre ňu nájsť adekvátne stanovište. Kvety sú väčšinou ružové, ale nájdete odrôdy, ktoré majú biele alebo červené kvety.

Neprehliadnuteľná kráska

Možno si hovoríte, že vďaka jej výške ju človek neprehliadne. A máte pravdu. Avšak za jej neprehliadnuteľnosťou nestojí jej výška, ale spíše práve rozkvitnutie. Kvety sú totiž v tvare srdiečok, aj preto sa volá srdcovka. Najviac sa ukazujú svetu počas mája a radosť robia prakticky počas celého leta.

Keď srdcovka odkvitá, začína postupne žltnúť, usychá a zaťahuje sa do zeme. Tohto stavu sa však nemusíte nijako obávať, takto prečkáva zimu a na jar sa zase rozpína ​​do výšin.

Často ju nepresádzajte

Veľa záhradkárov má tendenciu nejednu kvetinu presádzať sotva, keď padne jar. Lenže presádzanie nie je práve najobľúbenejšou činnosťou srdcovky. Tá má skôr rada, keď môže aj niekoľko rokov zostať na jednom a tom istom mieste.