Prešívané vesty ako hit tohtoročnej jari. Už ich máte v skrini?

Jedným z hitov prichádzajúcej jari po módnej stránke sú bezpochyby prešívané vesty. Vesty sa nosia síce už dlhšie, ale nikdy nevyzerali tak štýlovo ako tento rok. Dlhé, s viazaním v páse, ale aj bez viazania – trend nadchádzajúceho ročného obdobia, ktorý sa môže nosiť na x rôznych spôsobov. Je skvelý v kombinácii so svetrom, ale aj s ľahšími kúskami, ako sú mikiny alebo iba tričká s dlhým rukávom.

Kožúšok sa už nenosí

Ako už bolo spomenuté, vesty sa nosia dlhé roky, ale nikdy neboli také štýlové ako tento rok. Minulý rok sa niesol v znamení kožúškov, tento rok sú však kožúšky nahradené prešívanými modelmi, ktoré sú o chlp štýlovejšie, to sa musí nechať. Človek by povedal, že prešívané alternatívy nebudú také elegantné, ale opak je pravdou. Sú elegantné viac, než by si človek na prvú dobrú pomyslel.

Kožuškovým vestám teda po dlhšej dobe úplne odzvonilo a človeku nezostáva nič iné, než aby kožúškovú alternatívu nahradil tou prešívanou. Lenže akú z ponúkaného množstva vybrať?

Oversized strihy sú štýlové

Ak si môžete vybrať, akú z prešívaných viest si vyberte, siahnite po oversized alternatíve. Či už patríte k fanúšikom toho strihu alebo k jeho odporcom, tento trend skrátka a dobre nevymizne. Navyše oversized kúsok sa dá pekne kombinovať, ale to napokon akákoľvek verzia prešívaných viest.

Nemáte na sebe vrece od zemiakov

Pri pohľade na vestu sa vám možno zdá, že budete vyzerať, ako keby ste mali na sebe vrece od zemiakov. Ale verte tomu alebo nie, keď si vestu oblečiete, tento prvotný efekt úplne zmizne. Samozrejme keď bude rozopnutý, tak vestu budete so všetkou pravdepodobnosťou aj najčastejšie nosiť.

Najmä zo začiatku jari budete nosiť prešívanú vestu v rámci vrstvenia. Bude sa jednať až o ten posledný, vrchný kúsok oblečenia, pod ktorým sa bude nachádzať napríklad tepláková súprava a tričko s dlhým rukávom, prípadne teplé body.