Vstavané skrine sa stropy a dnom alebo bez?

Máte veľa oblečenia alebo vecí, ktoré potrebujete niekam uskladniť, ale tak málo možností, kam veci dať? Nemáte v domácnosti príliš priestoru, preto premýšľate, ako to urobiť, aby ste veci ani oblečenie nemuseli predávať alebo vyhadzovať? To najlepšie, čo môžete urobiť, je zaobstarať si vstavanú skriňu, ktorá patrí v posledných rokoch k veľmi obľúbeným. Aj keď sa však jedná o pomerne populárne riešenia, spája sa s vstavanou skriňou celá kopa otázok.

Zhotoviť skriňu bez dna a stropu?

Jedným z mnohých otáznikov kolujúcich nad vstavanými skriňami je to, či si nechať zhotoviť vstavanú skriňu bez stropu a dna. Kým názory spotrebiteľov sa v tomto trochu líšia, odborníci v tom majú jasno. Sú si totiž veľmi dobre vedomí toho, že žiadny povrch nie je dokonale rovný. Preto sa strop aj dno skrine odporúča. Len tá bude zaistený bezproblémový a tiež bezporuchový chod posuvného systému a kvalitné kovanie pre vstavané skrine sú základom.

Ak sa rozhodnete neinvestovať do stropu a dna vstavané skrine, budete toho pravdepodobne ľutovať. Síce nie v danom okamihu, kedy vám budú skriňa montovať, ale neskôr, keď za pomerne krátky čas budete musieť kupovať skriňa novú. Bohužiaľ, absencia stropov a dna výrazne znižuje celkovú životnosť skrine ako takej.

Odporúčame si nechať vytvoriť 3D vizualizáciu

Ak vám robí problém predstaviť si, ako dno alebo strop bude vo vstavanej skrini vyzerať, je dobré nechať si vytvoriť takzvanú 3D vizualizáciu. Dnes sa jedná o pomerne bežnú záležitosť, mnohé firmy zaoberajúcimi sa výrobou vstavaných skríň na mieru ponúka dokonca vizualizácie zdarma.

Vďaka vizualizáciám sa predíde neskorým problémom a nemilému prekvapenie, že skriňa nie je podľa vašich predstáv. Vizualizácia dokážu dnes byť naozaj veľmi presné a dokážu tak zákazníkovi takmer so stopercentnou presnosťou načrtnúť, ako ich novinka v podobe vstavané skrine bude vyzerať.