Ako vybrať správne obliečky

Ľudia si veľmi často kupujú drahé postele s tými najlepšími rošty, študujú rozdiely matracov, ktoré český trh ponúka a rieši, či je dobré na noc jesť, cvičiť, či je vhodná sprcha alebo kúpeľ. Viete však, že váš spánok ovplyvní aj posteľnú bielizeň? Áno! Aj na obliečky záleží!

Je nad slnko jasné, že svoje obliečky musíte mať radi a musíte sa do neho večer čo večer radi uchyľovať. Posteľná bielizeň preto musí byť príjemné, mäkké, hebké – kvalitné! Áno, kvalitná posteľná bielizeň stojí na prvý pohľad pomerne dosť peňazí. A áno, je veľmi lákavé využiť najlacnejšie akčné ponuky supermarketov, kde sa dá obliečky kúpiť za výrazne príjemnejšie sumy. Lenže pozor, tu sa o kvalite bohužiaľ nedá hovoriť. Takéto obliečky už po niekoľkých praniach spravidla stráca svoju farbu a tvar, o príjemnom materiálu potom tiež nemôže byť reč.

U kvalitného obliečky máte oproti tomu istotu, že pôvodný investícia sa vám oplatí, pretože vám vydrží rovnako krásne a príjemné na dotyk celé dlhé roky. Pokiaľ ide o materiály, záleží na vašom vkuse. Niekto nedá dopustiť na mäkkú bavlnu, iný uprednostní hebký satén. Bavlna je perfektný materiál, ktorý zaručuje maximálne pohodlie. Je priedušná a zároveň skvele absorbuje pot, na dotyk je veľmi príjemná a navyše je hypoalergénny.

Synonymom tej najvyššej kvality je egyptská bavlna, ktorá sa vyznačuje extra dlhými vláknami. A práve dĺžka vlákien je tým, čo určuje kvalitu bavlnenej látky. U saténu je potrebné si v prvom rade ujasniť, že sa vlastne nejde o samostatný materiál, ale o spôsob tkania, kedy získava látka svoju pevnosť, hebkosť a lesklosť. Syntetický satén, ktorý kúpite za nízke ceny, sa zďaleka nevyrovná bavlnenému saténu. Ak teda hľadáte pohodlie, voľte určite radšej drahšie bavlnený satén.