Alžbeta II. je známa pre svoje zvláštne stravovacie návyky. Poznáte aspoň niektoré?

Kráľovná Alžbeta II. sa zapísala do sveta mnohými míľniky. Napríklad sa jedná o najdlhšie vládnucej panovníčku v celej histórii Veľkej Británie. A aj keď sa jej vek schyľuje už skoro k stovke, napriek tomu vyzerá úplne fantasticky. Človek si hneď kladie otázku, ako je to možné? Ako v jej požehnanom veku môže vyzerať stále tak skvele a sviežo? Odpoveďou sú možno jej stravovacie návyky, ktoré nepatrí práve k typickým alebo obyčajným. Ostatne práve pre svoje špeciálne stravovacie návyky je po celom svete tak preslávená.

Cesnak? Nie, vďaka

O cesnaku sa vie, že je to prírodné antibiotikum. Avšak aj keď sa to vie, kráľovskú rodinu to skrátka nezaujíma. Ani Alžbeta II., Ani celá kráľovská rodina cesnak neje. Kráľovná túto zeleninu však odmieta nielen z dôvodu etikety, ale tiež skrátka preto, že jej cesnak jednoducho nechutí. V mnohých chvíľach je to však dobre, aspoň jej nikdy nebude zapáchať z úst.

Plastové krabičky plné ovocia

Čo však kráľovná miluje, tak je ovocie, a to ideálne čerstvé. Keď si ho však nemôže dopriať pri raňajkách, vezme si ho so sebou na vybavovanie rôznych udalostí. Nedáva si ich však na zlaté taniere, aj keď by samozrejme mohla. Väčšinou si ich nosia v žltých plastových škatuľkách, ktoré sú v porovnaní so zlatými tanieri ďaleko praktickejšie. Nemyslíte?

Keď chleba, tak bez kôrky

Keď začínajú deti jesť, väčšinou sa im z chleba okrajom kôrka. Je to preto, aby chlieb dobre sežvýkaly, ostatne niekedy je to len z čistého rozmaru – deťom kôrka nie vždy chutí. Aj keď však kráľovná nie je už dávno dieťa, aj ona si dopraje chleba bez kôrky. Jej takzvané sendviče, ktoré sú plnené napríklad uhorkou, tuniakom a majonézou. To miluje! Ale kôrka – tá na sendvičoch skrátka byť nesmie.

Čokoládový tortu na dennom poriadku

Kým niektorí si nedokážu deň predstaviť bez šálky horúcej kávy, kráľovná Alžbeta II. si ho nedokáže predstaviť bez čokoládovej torty. Ten musí byť vždy k dispozícii.