Paradajky pre zdravie. Prečo je zaradiť do jedálnička?

Medzi nami sa nájdu ľudia, ktorí paradajky úplne milujú, ale tiež sa medzi nami nájdu jedinci, ktorí paradajkám zrovna neholdujú. Tá druhá skupina však robí chybu, pretože paradajky patria k vôbec najzdravším druhom zeleniny, ktoré by rozhodne nemal chýbať v našom jedálničku. Navyše paradajky si každým rokom pestuje na záhrade drvivá väčšina aktívnych záhradkárov. Tí sa potom radujú nielen z veľmi chutné úrody, ale aj z úrody zdravé.

V súvislosti s paradajkami a tým, že prospievajú zdraviu, sa ponúka otázka, ako konkrétne sú paradajky zdraviu prospešná. Sú napríklad ideálne na chudnutie a ďalej? Ako prospievajú nášmu zdraviu ďalej?

Paradajky sú skvelým antioxidantom

Mnoho ľudí si ani neuvedomuje, akým skvelým antioxidantom paradajky sú. Paradajky totiž obsahujú látku zvanú lykopén, ktorá veľkou mierou napomáha pri odstraňovaní voľných radikálov z tela. Taktiež napomáha pri odplavovanie rôznych toxínov z tela a zabraňuje aj ďalším nežiaducim účinkom. Ak vás čaká niekoľkotýždňové detox, oplatí sa staviť práve na paradajky, ktorá vo vašom tele urobia zaručene poriadok.

Paradajky pre dobrú náladu

Ďalším dôvodom, prečo paradajky jednoznačne konzumovať, je to, že podporujú našu dobrú náladu. Paradajky opäť vďaka látkam, ktoré obsahujú, vie ovplyvniť náladu a zlepšiť ju. Ak budete konzumovať paradajky, nebudete sa musieť strachovať z toho, že by ste skončili v depresiách alebo úzkostiach. Takéto stavy na vás skrátka nebudú môcť.

Paradajky pre pevné zdravie

Paradajky sú zdraviu prospešná, ale to tu už bolo povedané mnohokrát. Aby sme však boli konkrétne, je potrebné povedať, že paradajky dokážu eliminovať následky vysokého cholesterolu, tiež vie upravovať hladinu krvného cukru a okrem toho tiež zvyšujú zásaditosť krvi. Majú vplyv okrem iného aj na funkciu prostaty a bojujú proti karcinómu. Sú skvelým zdrojom draslíka aj radu vitamínov.