Generálne upratovanie detskej izby pred Vianocami

Teraz je najlepší čas na to, do čoho sa nikomu nechce. Generálne upratovanie detskej izby je totiž záležitosť, ktorá vám zaberie niekoľko hodín. Odmena? Veľa nového priestoru, radosť a priestor.

Čas na premenu

Deti rastú tak rýchlo. Zatiaľ čo ešte pred dvoma rokmi sa im záclona s rozprávkovou postavičkou zdala v poriadku, dnes by si už priali nové záclony či iné dekoratívne látky. Pokrok nemožno zastaviť a je krásne sledovať, ako sa ich rebríček hodnôt mení. Ešte, než sa dáte do vešania nových záclon, sa ale pustite do spoločného generálneho upratovania.

Všetko na svoje miesto

Deti najprv dokonale odpracú všetky hračky a ich drobné súčasti na svoje miesto. Tak sa uistíte, že nebudete stále dookola nachádzať súčasti akejsi skladačky. Vy sa medzitým môžete pustiť do triedenia skrine a vyradiť nemilosrdne všetko, čo už nepasuje. Pripravte si niekoľko pevných tašiek a popisujte všetko, čo do nich vkladáte. Deťom kamarátov, pestúnskym skladom, alebo napríklad charite sa bude vyradené oblečenie náramne hodiť. Lepšie kúsky pokojne predajte na lokálnom bazáre.

Hračky pre bábätká

Teraz sú na rade deti, aby si pretriedili svoje hračky. Nachádzate niečo, s čím sa už nehrajú? Vyrástli z plyšákov, skladačiek pre batoľatá, alebo ďalších hračiek pre bábätká? Požiadajte svoje deti, aby uvoľnili priestor pre ďalšie dobrodružstvo svojej detskej izby. Následne hračky opäť predajte, alebo ich venujte na dobročinné účely niektorej z aktivít, ktorých je pred sviatkami skutočne veľa. Veci tak môžu ešte urobiť radosť ďalším deťom.

Sekcia pre jednotlivé druhy hračiek

Pokiaľ vaše deti ešte nemajú v izbičke vytvorené sekcie pre jednotlivé druhy hračiek, teraz je najlepší čas na ich vyčlenenie. Skladačky sa budú vždy lepšie zostavovať, keď budú všetky na jednom mieste. Rovnako tomu bude aj u plyšákov, alebo napríklad karnevalových kostýmov.

Máte to za sebou? Gratulujeme. Na dnešný deň si už nedávajte žiadne ďalšie požiadavky. Zaslúžite si poriadnu odmenu. Práve sa vám podarilo spoločnými silami upratať jamu levovú.