Najčastejšie výhovorky, kvôli ktorým sa ľudia nestávajú podnikateľmi

Môžete mať buď výsledky, alebo výhovorky. Nie je možné mať oboje. To je citát, ktorý veľmi často koluje po sociálnych sieťach. A napokon niečo na ňom skrátka je. Pokiaľ chcete mať výsledky, nemôžete sa neustále vyhovárať, že niečo nejde, že nie je správny čas alebo že na to nemáte čas. Musíte začať konať, výhovorky nie sú povolené. V prípade, že sa chcete stať podnikateľmi, potom prehltnite všetky výhovorky, ktoré vás delia od vášho sna stať sa úspešným biznismenom, a pustite sa do drsného, napriek tomu krásneho sveta, v ktorom si môžete splniť sny.

Žiaľ, stále viac ľudí sa podnikateľom nestáva, aj keď by si to z celého srdca priali. Dôvodom je práve to, že sa neustále na niečo vyhovárajú. Nevyhovárajte sa však, prehltnite výhovorky a choďte konečne za tým, čím chcete.

Keďže sa ľudia dnes neustále vyhovárajú na rôzne veci, spísali sme pre vás tie najčastejšie výhovorky, ktoré človeku bránia v tom stať sa úspešným podnikateľom.

Ešte nie je správny čas

Pokiaľ sa budete neustále vyhovárať na to, že nie je správny čas, pravdepodobne sa podnikateľom nestanete nikdy. Správny čas neexistuje, je to iba akýsi výmysel, ktorý sa zrodil v hlave nejakého človeka. Správny čas neexistuje, je to len výhovorka, ktorou sa rozhodnutie odsúva na dobu neurčitú, respektíve na nikdy.

Bude trvať dlho, kým to bude zarábať

Podnikanie je synonymom vytrvalosti a trpezlivosti. Musíte vydržať a vytrvať, ak chcete uspieť. Navyše nie vždy to trvá tak dlho, niekedy sa začína zarábať už pomerne skoro. Avšak keď to neskúsite, sami nikdy nezistíte, ako to vlastne funguje alebo ako to je.

Bojím sa chýb

Žiadny bezchybný človek z neba nespadol. Chyby sa robia denne, len sa treba z nich poučiť a ísť ďalej. Zoberme si na príklad rad úspešných ľudí, ktorým všeličo zlyhalo doslova hneď a niekoľkokrát. Lenže zlyhanie neznamená koniec. Nie nadarmo sa hovorí, že aj pád na hube je pohyb vpred.