Ako si čo najviac uľahčiť sťahovanie?

Asi sa zhodneme na tom, že najjednoduchšie by bolo objednať si sťahovaciu spoločnosť, ako je sťahovanie Praha, ktorá zaistí všetko, čo je potrebné. Okrem toho, že sa rozhodnete, či sťahovať svojpomocne alebo s využitím odbornej spoločnosti ale čaká celý rad ďalších úkonov, ktoré si môžete uľahčiť. Tu je ich krátky prehľad.

Nový začiatok

Berte sťahovanie ako nový začiatok. Starý a poškodený nábytok a veci, ktoré nepotrebujete, darujte alebo sa ich zbavte iným spôsobom. Platí, že čím menej budete mať vecí na sťahovanie, tým bude sťahovanie rýchlejšie a menej náročné. Vaše krabice zaberú menej priestoru, takže vám na sťahovanie môže stačiť aj menšie auto.

Dôležité dokumenty zvlášť

Zhromaždite všetky dôležité dokumenty a zabaľte ich tak, aby nemohlo dôjsť k ich poškodeniu. Môžu to byť dokumenty o dosiahnutom vzdelaní, rôzne certifikáty, ale aj lekárske dokumenty alebo dokumenty súvisiace so sťahovaním (napríklad zmluvu o kúpe či podnájme novej nehnuteľnosti), zmluvy o poistení, rodné či sobášne listy a pod. Tieto dokumenty majte po ruke pre prípad, že ich budete potrebovať.

Zaistite si bezpečie

Pri sťahovaní sa môže stať celý rad nepríjemných úrazov – v najlepšom prípade odreniny, v tom horšom zlomeniny. Nábytok, ktorý prenášate, vám môže vypadnúť z rúk a ohroziť tak nielen vaše zdravie, ale zdravie vašich detí či domácich miláčikov. Preto je vhodné deti a domácich miláčikov zo sťahovania úplne vylúčiť. Nájdite im stráženie vopred, aby neprekážali. Pre istotu majte lekárničku pripravenú na dostupnom mieste a sťahujte ju ako poslednú.

Nedostatok baliacich potrieb

Potrebu baliacich potrieb sa oplatí rozmyslieť a prepočítať vopred. Pokiaľ sa vám ale stalo, že v deň balenia skutočne niečo chýba, môžete si pomôcť vďaka niektorým tipom:

  • Oblečenie na ramienku nechajte visieť a jednoducho ho zabaľte do vreca na odpadky (samozrejme po viacerých kusoch).
  • Veci zo zásuviek nevypaľujte, zásuvky omotajte aj s ich obsahom strečovou fóliou a sťahujte zvlášť od nábytku, do ktorého patrí.
  • Akákoľvek nádoba, box sa môžu stať priestorom na uskladnenie vecí. Úložné boxy, vedierka, veľké hrnce – to všetko sa dá využiť.