S čím pomôže bytový architekt a prečo sa oplatí?

Sakra, veď som si chcel zariadiť bývanie v štýle Provence, tak ako to, že to u mňa vyzerá ako v maringotke? Inu, aj to sa vám môže stať, keď sa pustíte do zariaďovania alebo rekonštrukcie interiéru na vlastnú päsť. Ak tak cítite, že podobné zariaďovaní nie je práve vaša silná stránka, neváhajte a poraďte sa s bytovým architektom.

Pre rozhodné aj nerozhodných

Máte o svojom bývaní jasnú predstavu, ale neviete, ako ju realizovať? Alebo naopak potrebujete, aby vám niekto ešte len pomohol nájsť ten správny smer? Ak ste si na jednu z týchto otázok odpovedali „áno,“ potom presne pre vás sú určené služby bytového architekta. Ten by vám mal pomôcť s celkovým vzhľadom i vybavením miestnosti. Od počiatočnej vizualizácie, cez priestorové riešenie až po výber nábytku. Architekt vám odporučí najvhodnejšie materiály aj najnovšie trendy v bývaní.

Drahý architekt? Lacnejšie náklady!

Niekoľko desiatok tisíc vynaložených za služby bytového architekta môžu niekomu prísť ako zbytočný luxus. Pri celkovej cene za nové bývanie, či rekonštrukciu toho existujúceho, sa však jedná len o zlomok ceny. Čo viac, rady architekta vám môžu pomôcť konečné náklady znížiť. Bytový architekt totiž pracuje pre vás, nie pre dodávateľské firmy, teda sa vám bude pokúšať prihrať síce to najkvalitnejšie, ale za čo najrozumnejšie cenu.

Aby to vyzeralo aj fungovalo

Je potrebné si uvedomiť, že architekt je vyštudovaný odborník. Jeho prácou je ponúknuť riešenia, ktoré sú nielen dizajnová, ale zároveň funkčné. Ak tak chcete do obývačky dvojmetrovú diskoguľa, architekt vám poradí nielen s výberom tej najkrajší, ale tiež zabezpečia, aby vám nespadla na hlavu. Alebo vlastne počkať, veď je to vyštudovaný odborník, jeho úlohou je vám tu obrie diskoguľa vyhovoriť! S jeho radami sa skrátka nemusíte báť, že by si v obývačke nemali hostia kde sadnúť, že v kuchyni sa nejakým nedopatrením nedá variť, a že v spálni … Nebojte sa nechať si poradiť.