Ako zaspávať rýchlejšie?

Spánok je veľmi dôležitý, o tom niet pochýb. Je dôležitý pri chudnutí, je dôležitý pre naše zdravie aj pre celkovú rovnováhu človeka. Aj keď je spánok taký dôležitý, mnohí ľudia majú veľký problém zaspať. Zatiaľ čo niektoré to trápi len občas, keď je potrebné sužujú pracovné povinnosti alebo iné trápenie, iní majú dlhodobý problém so spomínaným zaspaním. Ak aj vy nemôžete v noci zaspať, máme pre vás niekoľko tipov, ako zaspať čo najrýchlejšie.

Keď počítanie ovečiek nezaberá, keď ani mobilný telefón vás neunavuje, ale skôr prebúdza, je potrebné vyskúšať trochu iné tipy, ktoré vám pomôžu s zaspaním. Vyskúšajte najmä nižšie uvedené tipy, ktoré stopercentne zaberú!

Myslite na obľúbené miesto

Máte svoje obľúbené miesto, kam sa pravidelne vraciate a kde je vám skrátka dobre? Vráťte sa tam aj pred zaspávaním v mysli. Pekné veci na zaspávanie skrátka zaberajú, o tom niet pochýb. Predstavujte si treba to, čo je pre vás príjemné, kde sa cítite dobre. Tým predídete myslenie na starosti, ktoré sú často dôvodom, prečo zaspať nemôžete.

Dajte si horúcu sprchu

Aj keď sprcha mnohých ľudí prebúdza, pravdou je, že horúca sprcha pred spaním skôr uspáva. Než teda pôjdete do postele, svoje telo zahrejte. Keď potom prídete do studenej miestnosti, rýchlo klesne teplota vášho tela, tým pádom dôjde k spomaleniu metabolizmu a telo sa tým automaticky naštartuje na spánok.

Spite v ponožkách

Síce je to pre mnohých nepríjemné, spať v ponožkách sa oplatí. Teplé nohy a ruky totiž zrýchľujú zaspávanie, to ostatne dokázali nejedny vedecké výskumy. Skúste to a rýchlejšie zaspí aj počas sparných, letných dní. Počas zimy navyše ponožky budú niečím, čo vás dokonale zahreje.

Snažte sa zostať nahor

Keď potrebujete zaspať, paradoxne sa máte snažiť zostať čo najdlhšie hore. Tým podľa nejedného psychológa spánok privoláte.