Nespavosť ako večný problém. Ako ho vyriešiť?

Či už ste akokoľvek uťahaní, môže sa stať, že po zaľahnutie do postele nezamhouříte oko. Takzvaná nespavosť čiže insomnia trápi nejedného z nás. Na vine zdravotného problému môžu byť rôzne veci, vrátane stresu, nahromadeného napätia alebo nesplneného to-do listu. Ako ale docieliť to, že svoje oči zavrieme prakticky ihneď a prebdené noci nás už nebudú trápiť?

Príjemná vôňa, ktorá navodí kľud

Spálňa by bezpochyby mala byť takou oázou pokoja. Okrem pohodlné matrace sa oplatí investovať aj do vonných sviečok, ktoré sa postarajú o príjemnú vôňu vychádzajúci celou miestnosťou. Bolo preukázané, že aby človek zaspal, musí sa dostať do pokoja. Mal by vypustiť stres, a naopak zhlboka dýchať. S týmto môžu práve oválne vonné sviečky pomoct.

Čo sa týka vône, vyberajte vždy takú, ktorá je vám najpríjemnejšia a ktorá vo vás onen pokoj evokuje a vyvoláva. Pokiaľ ale chcete staviť na istotu, voľte vonné dekorácie levanduľovej.

Bylinkový čaj to isti

Onen požadovaný pokoj však môžete navodiť aj inak. Napríklad tým, že si uvaríte bylinkové čaje. Spomínaná levandule sa ponúka aj v tomto prípade, ale ešte lepšou voľbou je medovka. Jej úlohou je spomaliť srdiečko a znížiť tým stresovú reakciu. Dôjde tak k celkovému upokojeniu a človek po zaľahnutie do postele prakticky ihneď zaspí.

Zmeňte pozíciu

V akej polohe spíte? Zatiaľ čo mnohí líhajú automaticky na chrbát, iní sa prevracia na bok. Podľa vedcov je najlepší zaspávať v polohe na boku, konkrétne na ľavom boku. Spánok totiž veľmi úzko súvisí s trávením. Ak budete spať na strane ľavej, uľahčí sa putovanie zvyškov potravy telom čiže sa nebudete neustále chytať za boľavý žalúdok.

Najmä ak ste mali ťažkú ​​večeru, ktorú aj po pár hodinách ešte cítite, spánok na boku je naozaj potrebné zvážiť.