Mýty, ktorým veríme a ktoré škodia našej pleti

Musíme o svoju pokožku starať dvakrát viac, než sme zvyknutí. Dôvodom je neustále žeravé slniečko, ktoré je nebezpečné pre našu pleť. Najmä pri opaľovaní si veľa zahrávame, ale nemôže sa ženám odoprieť, že chcú byť počas leta krásne bronzovo sfarbené. Bohužiaľ v súvislosti s letnou starostlivosťou o pleť sa môžeme stretnúť s mnohými mýtmi, ktoré nám však škodí. Viete, aké mýty to sú? Veríte im taky?

Opaľovanie je zdravé

Ako sme spomenuli, slniečko je veľmi nebezpečné a škodia nám. Napriek tomu sa vystavujeme a svoju pokožku a pleť ohrozujeme. Mnohé ženy však žijú v domnienke, že opaľovanie je zdravé. Síce je opálená pleť krásna, ale to, čo opálenie predchádzalo, rozhodne zdravé nebolo. Viete, že až deväťdesiat percent poškodenia pleti je spôsobené slnečným žiarením? Pigmentové škvrny či vznik vrások má na svedomí práve to, že sa opaľujeme.

Stačí sa mazať raz denne, a to ráno

Kdeže. Na mazanie opaľovacím krémom nie je nič zlé. Práve naopak – je to to najlepšie, čo pre svoju vyťaženú pokožku môžete urobiť. Rozhodne sa nemažte len ráno, namazať sa ráno naozaj nestačí. Pri nanášaní opaľovacieho krému sa nebojte nanášať krému viac, neznížite tak ochranu pokožky. Ideálne je, keď budete krém aplikovať tak tridsať minút pred začiatkom opaľovanie, ale nezabudnite potom aplikácii krému zopakovať, ideálne pri väčšom potení alebo vo chvíli, keď vyjdete z bazéna či mora.

Make-up je dostatočná ochrana

Mnohé ženy sa domnievajú, že make-up je dostatočná ochrana pred slnečným žiarením. Lenže to samozrejme nie je pravda. Make-up nemáva dostatočne vysoké UV filtre, aby ochránil vašu pokožku pred páliacim a nebezpečným slniečkom. Radšej nanášajte na pleť kvalitné krémy, ktoré zaistí pleti poriadnu ochranu. Dokonca sa odporúča nanášať najskôr kvalitný opaľovací krém a naň potom make-up, ak na ňom cez leto trváte.