Chystáte sa s rodinou na výlet či dovolenku? Máme pre vás tip!

Pokiaľ už ste precestovali našej republiku krížom krážom a radšej by ste vyrazili niekam do zahraničia, nie je treba vychádzať ďaleko. Krásnu krajinu máme priamo pri nose, navyše deti ocenia krátku jazdu autom a jazyk, ktorému budú rozumieť. A o akom mieste je reč?

Nechajte sa nalákať do krás obce Veľký Slavkov

Veľký Slavkov je jedna z najstarších obcí pod Tatrami, napriek tomu sa však jedná o moderné obec a ideálny východiskový bod pre návštevníkov Vysokých Tatier. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1251, vtedy ale názov obce znel Zolok. V obci stojí evanjelický aj katolícky kostol a je tu stanica Tatranskej elektrickej železnice.

Ide o skvelé miesto pre milovníkov pešej turistiky, na svoje si prídu tiež cyklisti a v zime lyžiari.

Kde sa ubytovať?

V tejto lokalite je ResortTatry Holiday, ktorý ponúka krásne chaty, štýlové domy a apartmány na úpätí Vysokých Tatier, 3 km severne od Popradu a popradského letiska. Resort je ideálnou voľbou, ak túžite po pohodovej dovolenky v krásnej prírode a na čerstvom vzduchu. V komplexe je vonkajšie detské ihrisko s preliezačkami a šmýkačkami, vonkajšie posedenie a priestor pre grilovanie. Na mieste je k dispozícii volejbalové aj futbalové ihrisko. Pre odpočinok odporúčame navštíviť wellness centrum s vonkajším bazénom, vonkajšie vírivkou, fínskou saunou, relaxačnou zónou s vodopádom a slnečnou terasou.

Tipy na výlety a voľný čas

Veľký Slavkov je tak vhodný ako pre páry, ktoré chcú zažiť dovolenku v romantickom prostredí, tak pre rodiny s deťmi. V okolí je jazdecká škola, golfové stredisko s najdlhším trávnatým hracím poľom medzi odraziskom a jamkou na svete a niekoľko nádherných zámkov, múzeí a galérií.

Aplend Tatry Holiday sa nachádza 4 km od popradského aquaparku a len pár minút autom od golfového ihriska Lomnický Golf Club. Pre milovníkov prírody sú tu úžasné lesy, hory, jaskyne, jazerá a plesá. v okolí Starého Smokovca, Hrebienku, Tatranskej Lomnice alebo čarovného jazera Štrbské pleso sa budete vždy pohybovať v nádhernej krajine. Krásny výhľad na celú oblasť ponúka jazda lanovkou na Lomnický štít.