Mýty, ktoré sa spájajú s chudnutím

V dnešnej dobe sa stretneme s hromadou mýtov, ktoré sa spájajú so svetom chudnutie. Chudnutie je dnes na dennom poriadku, pretože väčšina ľudí nie je spokojná so svojím telom. Je však nutné spomenúť, že ak sa dáte do chudnutia, potom jedine tak, že začnete žiť zdravým životným štýlom. Diéty nie sú tou najlepšou voľbou, pretože si môžeme vážne poškodiť naše zažívanie a zničíme si absolútne naše zdravie. Preto sa radšej dajte na tú zdravšie cestu. 

Samozrejme nie je to tak rýchle – nie sú tak rýchlo výsledky poznať. Ovšem je to oveľa zdravšie cesta. Avšak aj o tejto ceste panuje a koluje niekoľko mýtov, ktoré nie sú tak úplne pravda, ako sa tvrdí. Aké to sú? 

  • Pošiestejhodine večer už nejem! 

Mýtus. Malo by sa vždy jesť s rozostupom niekoľkých hodín – ideálne je jesť po troch hodinách. Samozrejme niekto potrebuje jesť po dvoch hodinách, iným stačí po štyroch. Či už vám však stačí akékoľvek rozvrhnutie jedla, neobracajte sa na šesť hodín večer. Ak vám jedlo vyjde v sedem, tak jedz v sedem. Posledné jedlo dňa sa nemá podávať v šesť hodín večer, keď ešte budete treba päť hodín nahor, ale má sa podávať zhruba dve hodiny predtým, než si pôjdete ľahnúť. 

  • Všetkuzeleninu môžem jesť počas dňa 

Nie. Áno, je dané, že ovocie sa jej do troch hodín popoludní maximálne kvôli obsiahnutým cukrom, ktoré by sme nestihli v neskorších hodinách spáliť, ale u zeleniny je taky výnimka. Zelenina sa odporúča jesť hlavne popoludní, ale je fakt, že neškodí ani počas dňa. Pozor však na jedenie večer pri červenej zeleniny, ktorú je hlavne červená paprika. Práve tá v sebe obsahuje rovnaké množstvo cukrov ako ovocie, preto ju bohužiaľ nestihnete spáliť, a tak ju jedzte radšej ako prílohu na raňajky. 

  • Pozelenomčaji sa chudne! 

Nie je to tak. Po zelenom čaji sa naozaj nechudne, len nám dodáva pocit sýtosti, ak ho vypijete pol hodinu pred hlavnými jedlami dňa. Je to však rovnaký nebezpečný zabijak ako káva. Obsahuje v sebe rovnaké množstvo kofeínu, ktorý pre naše telo naozaj nie je to najlepšie.