Lacno do Barcelony

Zasnívate sa, keď sa povie Barcelona? Možno sa väčšine z vás vybaví hlavne futbal. Ďalšou možnosťou je ale treba aj Gaudí alebo Desigual. Obdivuhodná perla Katalánska sa mnohým, ktorí ju už niekedy navštívili, zdá ako dosť drahé mesto. Ale aj do Barcelony sa nemusíte odísť finančne zruinovať. Určite si ale musíte dopredu kúpiť letenky, najlepšie aspoň mesiac alebo aj viac dopredu. Cena je v tak celkovo nižšie a navyše to ešte výrazne zvyšuje vaše šance uloviť nejakú tú veľmi výhodnú akciu. Keď budete veľa šikovní, ušetríte tisíce korún. 

Ubytovanie mimo hotely 

Na ubytovanie v hoteli úplne zabudnite. Hľadajte útočisko v čistom a pohodlnom izbičke, kde môžete bývať oveľa lacnejšie. Barcelona ponúka mnoho malých hostelov, kde je často raňajky v cene. Navyše majú tieto miesta veľmi špecifickú domácku atmosféru. Ak nemáte problém bývať s viacerými ľuďmi na izbe, zaplatíte do pätnástich eur za jednu noc. Skúsiť to môžete aj v reťazci Equity point. Ak na svojom súkromí a pohodlie trváte, budete mať čisto a veľmi bezpečne napríklad v hosteli Norma. Je vždy lepšie zavolať a radšej nerezervovať len online. Ďalšou možnosťou je rezidencia Erasmus. 

Barcelona ako nádherné mesto 

V Barcelone neodoláte vábenie turistických sprievodcov a často navštevovaných miest, ale určite si nenechajte ujsť štvrť Grácia, jej kaviarne a bary. Ide totiž o taký barcelonský Montmartre. Zavítajte taky do parkov, odporúčame na zastávke metra Arc de Triomphe, nevynechajte ani slávny Parc Güell. Až na tento jediný je do nich vstup zdarma a zážitok je úchvatný. Ak nemusíte metrom, bude to oveľa lepšie, je strašne drahé. Snažte sa radšej dobre naplánovať svoje pešie trasy a vezmite si teda so sebou hlavne veľmi dobré a pohodlné topánky. Tunajšie tá architektúra je niečo úchvatného. Na viac dní je asi najpraktickejšie zaobstarať si lístok T-10, na 10 jázd. O moc lacnejšie vás to nevyjde, ale ste v pokoji. Podľa nás desať jázd akurát tak na pobyt stačí.