Hlavné mesto Kanady je mestom dvoch jazykov

Ottawa disponuje svojou strategickou polohou, nachádza sa totiž presne uprostred anglického a francúzskeho územia. Okrem toho je hlavným mestom Kanady a centrom všetkého diania. Každoročne tu prebiehajú veľkolepé oslavy Dňa Kanady, ktorý sa koná 1. júla. Ottawa je sídlom vlády a nachádza sa tu množstvo múzeí, ktorá návštevníkom priblíži celú kanadskú históriu. 

V Kanade nehovorí oboma jazykmi každý 

Kanada je známa tým, že má dva oficiálne jazyky – angličtinu a francúzštinu. Avšak nie všetci v Kanade hovorí oboma jazykmi. Domnienka, že každý Kanaďan je bilingválna, je len stereotyp. V skutočnosti veľká väčšina obyvateľov ovláda len jeden jazyk. Anglofónnej a frankofónnej časti Ottawy sú rozdelené riekou Ottawou, cez ktorú sa týči most Alexander Bridge. 

Zaujímavosťou je, že takmer po celej Kanade môžete vidieť, že všetky cedule obsahujú ako anglický, tak francúzsky nápis. Ale akonáhle prejdete na francúzske územie, nápisy sú už len vo francúzštine. Čo môže byť prekážkou nie len pre turistov, ale aj pre obyvateľov iných provincií. 

Žiadne mrakodrapy, iba Parlament 

V Ottawe platí zákaz výstavby mrakodrapov. Je to z toho dôvodu, aby bolo zachované panorámu mesta a tiež preto, aby z každého kúta bola vidieť veža Parlamentu. Tá je so svojou výškou 92 metrov najvyšším objektom v celom meste. Veža Parlamentu sa nazýva Peace Tower, čo by sme do slovenčiny mohli preložiť ako Veža Mieru. Tento názov dostala na pamiatku oddanosti Kanady mierovému hnutiu. Návštevníci Ottawy majú samozrejme možnosť zaplatiť si prehliadku ako veže, tak budovy parlamentu. 

Prejdite sa autobusom po vode 

Turisti vždy chcú navštívené miesto poriadne preskúmať zo všetkých kútov a vidieť to najzaujímavejšie. Často preto volia vyhliadkové autobusy. Takými sa môžete prejsť aj po Ottawe, avšak tie sú ešte vylepšené – Lady Dive to vezme z pevniny rovno do vody! 

Amphibusem môžete mesto spoznať z oboch jeho perspektív – z obyčajnej jazdy na pevnine i z plavby po rieke. Spoločnosť Lady Dive je týmto u turistov veľmi obľúbená, ale ak by mal niekto strach plaviť sa po rieke, môže sa prejsť aj obyčajnú električkou.