Keď biela vládne stenám domu. Ako bielu kombinovať?

Maľovanie patrí k zariaďovaní domácnosti. Keď sa nasťahujete do svojho nového príbytku, možno neviete, pre akú konkrétnu farbu sa rozhodnete. Či už prv vymaľujete svoje múru na bielo, na čierno alebo napríklad na zeleno, moc na tom nezáleží. Predsa len maľovanie stien v domácnosti je proces, ktorý sa opakuje v priebehu roka niekoľkokrát. Najmä ak vo vašej domácnosti máte deti, znamená to, že budete musieť maľovať aj raz za pol roka. Deti totiž svojimi špinavými rukami všetko chytajú a múry to často odnesú ako prvý. 

Či už sa teda rozhodnete pre akúkoľvek farbu, určite jedného dňa dospejete do situácie, kedy vaše steny budú vymaľované len a len na bielo. Biela farba je totiž veľmi moderný, dom dokáže opticky zväčšiť, ak sa navyše vyplní bielym nábytkom, aj z jednoizbového bytu sa razom stane byt veľký. 

Ak sa rozhodnete múry svojho domu vymaľovať na bielo, možno sa budete pýtať, ako biele steny kombinovať, ako pokračovať ďalej pri zariaďovaní. Máme pre vás pár tipov, ako ľahko bielu skombinujete do moderných štýlov. 

škandinávsky štýl 

Ak milujete jednoduchosť, odporúčame bielu kombinovať s bielou. Biele doplnky a nábytok – to je typické pre škandinávsky štýl, ktorý je známy svojou jemnosťou, nežnosťou a jednoduchosťou. Žiadne extra farebné kombinácie nie sú v tomto štýle povolené, zamerajte sa naozaj len na bielej kombinácie, ktoré si určite zamilujete. 

rustikálny štýl 

Keď sú steny biele, je možné interiér zariadiť ešte do rustikálneho štýlu. Rustikálny štýl je štýl, v ktorom hrá hlavnú úlohu drevo. Drevené doplnky a drevený nábytok, kvetinové vzory na obliečky. To presne vystihuje tento obľúbený štýl. 

minimalistický štýl 

Aj do minimalistického štýlu sa hodia biele steny, v prípade minimalistického štýlu zariaďujete svoju domácnosť do čiernobielej kombinácie, je tu možný nádych červenej alebo iné výrazné farby.