Zdravá strava je základom zdravého životného štýlu!

Určite aj vy čím ďalej častejšie premýšľate nad tým, ako najlepšie, najrýchlejšie a najjednoduchšie prejsť na zdravý životný štýl. Ako a u čoho vôbec začať? Základom je zmeniť stravu a je to to prvé, čo by ste mali urobiť. 

Hlavne začať pomaly 

Veľa ľudí je večnými začiatočníkov. Rozhodnú sa, že začnú zdravo jesť, ale moc dlho im to nevydrží a vráti sa k svojmu bežnému jedálnička. Tou najväčšou chybou je, že sa do toho pustí rýchlo a bez rozvahy, a tým pádom je to taky rýchlo omrzí. Telo si musí zvyknúť na prijímanie nových živín v novej miere a bude mu chvíľu trvať, kým si na režim zvykne. 

V začiatkoch nového stravovanie je bežný pocit hladu, preto sa odporúča jesť ku slanému jedlu surovú zeleninu a ku sladkému zase trochu ovocia. Vyvážate tak i nové chute, na ktoré nie ste zvyknutí. 

Stravu si spestrite 

Nesmiete sa usadiť na nudné strave, ktorá vám ešte k tomu moc nechutí – to by bol totiž veľký krok späť a u zdravého stravovania by ste nevydržali. Je potreba objavovať nové potraviny, veľa z nich si určite zamilujete. Trochu experimentujte a v obchodoch so zdravou výživou si kúpte niečo, čo nepoznáte. Inšpiráciu na to, ako potravinu pripraviť, nájdete na internete a určite aj predavač vám poradí. 

Ovšem rozhodne sa nenúťte jesť niečo len preto, že je to zdravé. Ak vám to nechutí, nahraďte to niečím iným, tiež zdravým, ale chutnejším. Nie je nič horšie ako si začiatok zdravého životného štýlu znepríjemniť niečím, čo vám nechutí. Dôležité je mať svoj životný štýl rád!