Ako na ochranu drevenej podlahy?

Drevené podlahy sa veľmi ľahko udržiavajú. Stačí dodržiavať základné postupy a môžete si byť istí, že budú vyzerať dokonale a bezchybne. Na čo sa zamerať a čomu sa vyhnúť?

Prírodný materiál si vyžaduje šetrné zaobchádzanie

Podlaha z prírodného dreva je absolútny skvost. Tento materiál je plne ekologický a obnoviteľný. Jej údržba je veľmi jednoduchá a zaručuje, že podlaha vydrží dlhé desaťročia. Nevyhnutné sú špeciálne čistiace prostriedky určené len na drevo. Ochrana drevenej podlahy je s týmito výrobkami jednoduchá a účinná.

Čo drevo naozaj neznáša, je vysoká vlhkosť. Preto sa pri každodennom čistení vždy uistite, že je handrička len vlhká. Nikdy nevytierajte podlahu priamo mokrými handrami. Aj chemické zloženie čistiaceho prostriedku musí byť určené na ošetrenie dreva. V opačnom prípade by ste mohli podlahu trvalo poškodiť.

Výrobok na ošetrené drevo

Hľadáte vhodný čistiaci prostriedok na už ošetrené drevo? Vyberte si polymérnu disperziu určenú špeciálne na drevené podlahové krytiny. Táto disperzia je vhodná nielen na parkety, ale aj na širokú škálu iných drevených podlahových krytín s uzavretým povrchom. To znamená, že je možné použiť olejované povrchy aj lakované drevo. Špeciálna kombinácia polymérnych zložiek dokáže vyrovnať nerovnosti, ktoré vznikli v podlahovej krytine. Aplikácia je veľmi jednoduchá.

Potrebujete niečo na nové alebo renovované parkety?

Hľadáte produkt, ktorý by ste použili na renovované alebo úplne nové parkety? V tomto prípade je potrebné použiť špeciálny tvrdý vosk na drevené podlahy. Tým sa dá povrch ošetriť, vyčistiť a ochrániť. Ochranný film, ktorý vytvára tvrdý vosk, možno tiež leštiť. Opäť sa vyplnia nerovnosti podlahovej krytiny. Tvrdý vosk je vhodný aj na použitie v oblastiach, kde dochádza k čisteniu postrekom.

Ochrana drevenej podlahy je základom jej dlhej životnosti. Existujú výrobky, ktoré sa používajú na ošetrenie uzavretých aj otvorených povrchov.