Ako správne správať korelu

Mať domáce zviera je skvelé. Necítite sa prakticky sami, vždy máte spoločnosť. Teda pokiaľ sa o svojho domáceho miláčika dobre stará a ten mu lásku opláca. Nikde však nie je napísané, že musíte mať len psa alebo mačku. Vašej fantázii sa medze nekladú a spoločnosť vám môžu robiť plazy. Alebo papagáje. Vyhovuje im vonkajšia voliéra alebo klietka pre vtáky z hliníkových profilov. Teda ak dodržíte zásady správnej starostlivosti.

Vybavte koraly ich biotopom

Predtým, ako prinesiete vtáka cez prah, je veľmi dôležité pripraviť jeho obydlie. Klietku alebo vonkajšiu voliéru môžete postaviť z hliníkových profilov stavby Aluhobby, ostatné veci je potrebné zakúpiť v obchodoch so zvieratami alebo v iných obchodoch pre zvieratá. Konkrétne budete potrebovať misku na jedlo a misku na vodu, ako aj niekoľko hniezd alebo preliezačiek, aby sa papagáj v klietke nenudil. A ak mu k tomu pridáte niekoľko hračiek, bude veľmi šťastný.

Spolu s vybavením klietky je vhodné zakúpiť aj prípravky na čistenie klietky. Odstraňovače výkalov sú nevyhnutnosťou.

Je čas kúpiť si zariadenie Corella

Druhým krokom pri správnej starostlivosti o korelu je jej kúpa. Predtým, ako si vyberiete toho najsympatickejšieho vtáka, je vhodné zistiť si o danom druhu papagája čo najviac informácií, ktoré môžu zohrať kľúčovú úlohu pri výbere. Ideálne je nájsť si spoločníka od chovateľov, ako ste vy, alebo hľadať v útulkoch. To je však vhodné skôr pre pokročilých chovateľov, pretože vtáky z útulkov môžu byť voči ľuďom nedôverčivé.

Keď si prinesiete korelu domov, začnite ju krotiť. Je veľmi dôležité, aby si papagáj zvykol na vašu prítomnosť. Preto umiestnite jeho klietku na miesto, kde budete často a kde bude počuť váš hlas.

Vyžaduje si to čas a správne kŕmenie

Na svojho papagája sa však neponáhľajte. Tak ako mnoho iných domácich zvierat, aj koraly potrebujú čas, aby si zvykli na svoj nový domov. Ak ho však budete správne kŕmiť, bude spokojný. Vhodné sú semienka alebo pelety pre vtáky.